reklama

Samsung plánuje chipset jen pro Galaxy S25

Samsung plánuje chipset jen pro Galaxy S25
2022-05-17T09:30:24+01:00
• 17. 5. 2022

Samsung Galaxy S22+; zdroj: Dotekománie.cz

Samsung je jeden z mála výrobců SoC, tedy mobilních procesorů. Jeho modely nesou označení Exynos a zpravidla je dodává jen pro své mobilní telefony. Mimo to také používá konkurenční procesory od Qualcommu, Mediateku a také Unisoc. Nyní se ale objevují informace, že by měl představit zcela nový procesor.

Jen pro Galaxy S?

Zatím máme k dispozici jen kusé informace, ale z toho, co se nyní proslýchá, tak Samsung plánuje vytvořit chipset pro Galaxy S25. Má tedy přibližně tři roky na vytvoření vlastního procesoru, který by měl nabídnout konkurenceschopnější parametry. Sice byste mohli namítat, že nyní má Exynos, ale tyto SoC dodává i jiným výrobcům.

Novinka by měla být dostupná jen u nejvyšší řady smartphonů Galaxy S a možná také u Galaxy Z. Můžeme odhadnout, že se Samsung nechce soustředit jen na co největší výkon, ale také se asi zaměří na efektivitu, optimalizaci a hlavně spotřebu a vyzařované teplo.

Samsung-Exynos1Zdroj: Samsung

Nebyl by to jeho první a asi ani poslední pokus. Před několika lety měl i vlastní jádra Exynos M1 Mongoose, ale celý projekt v podstatě vyšuměl. Zřejmě restartuje tyto snahy a nový procesor nabídne zcela nová jádra, zřejmě optimalizovaná pro top modely. Samsung má dostatečnou kapacitu pro tento pokus, jen je otázkou, jak si novinka povede v porovnání s konkurencí a hlavně, jak obstojí proti chipsetům od Applu.

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim