reklama

Nokia N73 se vrátí a ve velkém stylu

Nokia N73 se vrátí a ve velkém stylu
2022-05-11T14:50:13+02:00
• 11. 5. 2022

Nokia G21; Zdroj: HMD Global

Trh s mobilními telefony se umí slušnou rychlostí měnit, troufám si tvrdit, že v některých případech i ze dne na den. Pamatujete si, jak v březnu HMD Global potvrdil, že v dohledné době neplánuje uvést na trh vlajkový nebo prémiový smartphone? Tak právě to se zdá bude brzy jinak. Nové zprávy ze zahraničí naznačují příchod jednoho vlajkového smartphonu. 

Nokia N73, návrat legendy

Konkrétně s informací přišel čínský web CNMO, zprávu poté převzal server Gizmochina. Ve zprávách se uvádí, že Nokia pracuje na novince pod názvem N73. Zbystřili jste? No jasně, v roce 2006 Nokia prodávala telefon pod stejným názvem a ve světě byl v té době docela populární. Jak jinak rozjet byznys než nástupcem původního N73?

N73 2022 byl dokonce spatřen i na renderech, které odhalily třeba zakřivené strany. Zajímavý by měl být modul fotoaparátu, protože bude mít netypický ostrý design a počet čoček se zastaví na pěti, spolu s duálním bleskem. Hlavní fotoaparát bude vybaven samozřejmě největší čočkou a pod ní budou vertikálně zarovnány další čtyři čočky. 

Nokia N73 Nokia N73

Zdroj: Gizmochina

Původní zdroj dále zmiňuje 200MPx snímač vyrobený Samsungem. Mělo by jít o model ISOCELL HP1 s 0,64μm snímačem, který byl představen Samsungem v roce 2021. V žádném komerčním zařízení jsme se modulu ještě nedočkali. Mimochodem, Motorola rovněž chystá uvedení svého prvního smartphonu s 200MPx fotoaparátem. 

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat