reklama

iPhone 14 – další flusanec do obličeje?! komentář

iPhone 14 – další flusanec do obličeje?! [komentář]
2022-05-26T18:00:44+02:00
• 26. 5. 2022

Zdroj: 9to5mac

3

Tak jo, pojďme na to. iPhony mě za poslední roky už tolik nebaví, chci říct, že po nákupu už nezažívám takovou tu dětskou radost – je to prostě další telefon v řadě. Marně čekám, kdy zažiju stejné pocity, jako u prvních iPhonů. Za přibližně čtyři měsíce se dočkáme nové řady iPhone 14 a já nemám vůbec žádné očekávání. Vycházet bude ze současné řady iPhone 13, takže moc velké změny nedorazí. 

Současné zprávy hovoří o tom, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budou mít tenčí rámečky a přijdou o velký kus výřezu v displeji, naopak standardní modely iPhone 14 budou poskytovat stejný design, jako iPhone 13. Snad poprvé v historii se očekává, že standardní modely nebudou vybaveny nejvýkonnějším a nejnovějším procesorem A16, ten bude vyhrazen jen pro verze s přídavkem Pro – byznysově dobrý krok, z uživatelského hlediska flusanec do obličeje. 

Dokonce levnější modely z řady 14 budou ochuzeny o další funkce, které budou exkluzivní pouze pro varianty Pro. Konkrétně se jedná o: 

  • menší TrueDepth kamera (design v podobě pilulky)
  • vyšší displej s tenčími rámečky
  • A16
  • 48MPx širokoúhlý fotoaparát s podporou 8K videa

Varianty Pro se údajně dočkají i titanových materiálů a nového tepelného systému. Takže směr Applu je jasný – zřetelněji odlišovat Pro modely od zbytku. Jednou se možná tyto specifikace objeví i na levnějších variantách, ale potrvá to. S ohledem na veškeré novinky v řadě iPhone 14, bude stát za to upgradovat? 

iPhone 14 Max: větší velikost

iPhone 12 mini a iPhone 13 mini prožily velmi špatné prodeje, což je pro Apple signál, aby se tomuto segmentu do budoucna vyhnul. To je škoda, protože telefony nabízí velmi kompaktní rozměry s 5,4palcovým displejem. Nahradit variantu „mini“ má větší model. 

iPhone 14 Max bude v řadě nad iPhone 14, nabídne 6,7palcový displej. Zajímavé ale je, že varianta Max nabídne všechny funkce, jako standardní iPhone 14, ovšem s výrazně větším displejem. Otázkou je, jestli bude disponovat i stejnými funkcemi, jako varianty Pro. Spíš ne, protože název se o „Pro“ nezmiňuje. 

iPhone 14

Zdroj: PhoneArena

Přiznávám, že iPhone 14 Max může být zajímavou koupí pro lidi, kteří chtějí velký displej, ale nepotřebují funkce modelů Pro. Takže nepotřebují ProMotion displej nebo teleobjektiv. 

O 50 % více paměti

Všechny modely budou mít 6 GB RAM, přičemž standardní modely iPhone 14 budou mít paměť typu LPDDR 4X a dražší verze LPDDR 5. V současné době mají ‌iPhone 13‌ mini a ‌iPhone 13‌ 4 GB paměti, zatímco ‌iPhone 13 Pro‌ a ‌iPhone 13 Pro‌ Max již disponují 6 GB paměti. Ačkoli analytici tvrdí, že všechny modely ‌iPhone 14‌ budou disponovat 6GB pamětí, ‌iPhone 14 Pro‌ a ‌iPhone 14 Pro‌ Max s pamětí LPDDR 5 budou až jedenapůlkrát rychlejší a až o 30 % účinnější.

O 50 % více paměti umožní ponechat více otevřených aplikací a karet v prohlížeči, vývojáři budou mít více prostoru pro vytváření výkonných aplikací a podobně. Tohle je krok, který vítám s otevřenou náručí. 

Lepší výdrž baterie

Juhů, i letos se dočkáme lepší výdrže baterie. Ne, Apple nezvětší kapacitu baterií, ale letošní A16 čip bude energeticky šetrnější – tak jako každý rok. Tenhle 5G čip bude údajně vyroben 6nanometrovou technologií.

iPhone 14 Pro

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ostatní novinky

Samozřejmě se dočkáme nové Wi-Fi 6E, která poskytne vyšší výkon, nižší latence a rychlejší datové rychlosti s rozšířením do pásma 6 GHz. Paráda! No poslední „velkou“ novinkou bude fotoaparát. Konkrétně všechny čtyři modely ‌iPhone 14‌ budou pravděpodobně obsahovat vylepšený systém přední kamery s automatickým ostřením a širší clonou ƒ/1,9. Pro srovnání, přední fotoaparát u všech modelů ‌iPhone 13‌ má pevné ostření a clonu ƒ/2,2. Širší clona by umožnila více světla projít objektivem a dostat se na snímač.

Závěr

Ne, letos opět nebudu překvapen a pravděpodobně se nedočkám WAU efektu. Je to velká škoda, Apple mám moc rád a nedovedu si představit, že bych pracoval na jiných zařízení. Ale chtěl bych si zase „stříknout do trenek“ z nového produktu. Tak snad příští rok…

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jak to jenom říct aby člověk nebyl sprostý. Všichni kupující této pofiderní značky toho asi v hlavě moc nemají, nemyslím tím hloupý americký národ, který jinou značku na světě nezná a myslí si že jejich ovoce zelenina jsou prostě cool a super. Proto je jejich politika jaká je, protože moc dobře vědí, že ti hlupáci se třepou na ,,nový,,model, který je vlastně starý a furt dokola. Tady se tupost dvojnásob vyplácí, protože kdyby nějaký čínan takto vyráběl telefony, nikdo by už o něm dávné neslyšel. Takže trh je zajištěn a mimo to v oblasti zbytku světa je těch tupců ještě mnohem více jako v domovině. Co mě opravdu nejvíce zaráží je to, že v podstatě nikomu z majitelů srajdáček nevadí ten prasecký notch.Věřím tomu že kdyby takto celou dobu tuhle hrůzu vyráběl třeba Samsung, tak už dávno byla firma tam kde je Nokia. Jenže takzvaní fanoušci jablek si myslí že mají to nejlepší na světě když je to tak drahé. Ale žádného z nich nepřesvědčíte, že to není nejen nejlepší, ale hoooooodně slabý výrobek v hodnotě tak 200 dolarů. Ale co se dá dělat když tak ohyzdný telefon má tak ,,krásný,,notch.Koupil jsem si na zkoušku poprvé a naposledy jakýkoliv výrobek šmejdů a to model 13.Dopadlo to přesně dle očekávání, za dva dny byl vrácen, to že nevydrží moc baterka o to až tak nejde. Ale ten prasecký notch,tak to je vrchol hnusu a furt to vadí. A kdo říká že ne, tak se jistě těší na další a další nepovedený model a budou lidé blaženi že mohli vysolit x tisíc za srajdu,protože ta značka má přece zvuk.🤮🤮🤮🤮.Takže milý ovocnáři, kupujte si to furt dál a buďte šťastni že přeplácíte telefon 800%.A američani se chechtají jak jsou na světě lidi blbý a žerou jim všechny ty šmejdy.😆😆😆

Vasek Zlotorovic

27. 5. 2022, 14:13

Takhle „vydreny“ z novinek Applu jsem byval od roku 1992 do roku 2012. Pak me to zaplaťpánbůh přešlo a od te doby nemam, krome „muzea“, od „shnileho jabka“ vůbec nic.

Martin Jeřábek

26. 5. 2022, 20:25

48Mpx umí 8K? To nejde..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat