reklama

Objevena bezpečnostní díra v Samsung mobilech

Objevena bezpečnostní díra v Samsung mobilech
2022-04-05T18:00:13+01:00
• 5. 4. 2022

Galaxy A53; zdroj: Dotekománie

2

Ve své podstatě existují dva typy zranitelností u zařízení. Ten nejvážnější se nazývá „Zero-day“, což znamená, že zranitelnost je aktivně využívána a je nutné co nejrychleji aktualizovat software nebo najít rychlou nápravu. Zpravidla se o takové bezpečnostní chybě dozvíme neprodleně. O druhém typu se dozvídáme, až když je opraven, aby nedošlo zbytečně na upozornění na zranitelnost. A s tím souvisí i aktuální informace, která se dotýká Samsung mobilů.

Problém od Androidu 9

Kyberbezpečnostní společnost Kryptowire informovala Samsung o velmi nepříjemné zranitelnosti ve smartphonech Samsung Galaxy s Androidem 9 a novějším. Problém je o to závažnější, jelikož uživatel nemusí nic učinit, ani dát škodlivé aplikaci jakákoliv oprávnění a může dojít k ohrožení bezpečnosti mobilu.

Kryptowire odhalil, že se problém týká aplikace pro volání, která sama o sobě má vysoká oprávnění. Škodlivý software nebo spíše kód mohl zneužít zranitelnost k získání možnosti restartování mobilu do továrního nastavení, telefonování, instalování a odinstalování aplikací a také nabourávání HTTPS připojení. Dá se říci, že by útočník mohl získat kompletní kontrolu na zařízením a také by si mohl dělat cokoliv.

GalaxyS22Ultra 5 6000x3368x

Galaxy S22 Ultra; zdroj: Dotekománie

Sama kyberbezpečnostní firma objevila problém v mobilech Samsung Galaxy S21 Ultra, S10+ a A10e, přičemž se s největší pravděpodobností týká všech Samsung mobilů s Androidem 9 a novějším. Naštěstí Samsung již reagoval a vydal opravu v bezpečnostní aktualizaci v únoru tohoto roku. Měli byste si tedy zkontrolovat stav svého zařízení. Vzhledem k tomu, že se o chybě již ví, mohou útočníci využít šanci a pokusit se napadnou ta zařízení, která ještě nemají únorovou bezpečnostní aktualizaci.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Prosím autora, aby si doplnil nebo opravil informaci co je zero-day zranitelnost. Protože to co napsal zde v článku je dost nepřesné.

Díky přémo,hned se na to mrknu.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat