WhatsApp začíná zavádět podporu více nezávislých zařízení u jednoho účtu aktualizováno

WhatsApp začíná zavádět podporu více nezávislých zařízení u jednoho účtu [aktualizováno]
2022-03-28T06:30:06+02:00
• 28. 3. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 28. 3.

Po mnoha měsících vývoje a testování WhatsApp začíná zavádět podporu více zařízení pod jedním účtem bez nutnosti mít mobilní telefon neustále připojený k internetu. Tato novinka obnášela přepracování mechanismu zabezpečení, ale zřejmě samotné testování dopadlo dobře. WhatsApp novinku nezavede u stabilních verzí aplikace najednou. První se dočkají majitelé iOS verze a další měsíc jsou na řadě uživatelé Androidů.

Aktualizováno 7. 11.

WhatsApp již nějakou dobu testuje a vyvíjí možnost používání účtu na zařízeních bez nutnosti, aby byl mobilní telefon neustále připojen k internetu. Nyní dochází k masivnějšímu rozšíření, ale samotná funkce je stále v beta testování. Pokud se ji rozhodnete vyzkoušet, mějte na paměti, že druhá strana, s kterou komunikujete, musí mít nejnovější verzi aplikace. Je nutné upozornit, že aktivací novinky dojde k restartování stávajících propojení.

Navíc při komunikaci například z počítače může být komunikace mírně nestabilní. Zde se ještě pracuje na optimalizaci. I tak to vypadá, že se novinky dočkáme co nevidět ve stabilní verzi.

Screenshot 20211107 143205 1080x2340x Screenshot 20211107 143446 1080x2340x Screenshot 20211107 143210 1080x2340x Screenshot 20211107 143435 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 17. 9.

V tomto týdnu se objevily informace, že WhatsApp začíná s beta testováním možnosti mít účet na více zařízeních bez nutnosti mít mobilní telefon stále připojený k internetu. Testování bylo spuštěno na iOS a nyní již můžeme potvrdit, že se novinka testuje i ve verzi pro Android. Je tak možné, že se funkce co nevidět objeví ve stabilní verzi.

Screenshot 2021 09 16 20 42 30 814 comwhatsapp 1 738x1600x

Zdroj: Dotekomanie.cz, Jiří Bartál

Aktualizováno 16. 9.

Před dvěma měsíci WhatsApp představil novinku, která umožní napojit na jeden účet několik zařízení, přičemž budou fungovat nezávisle na mobilním telefonu. Respektive nebude nutné mít neustále připojení smartphone k internetu. Nevýhodou je, že nelze připojit sekundární mobilní telefon. Až nyní novinka přechází do beta testování, první na iOS ve verzi aplikace 2.21.180. Bohužel je beta skupina již plná a nelze se připojit. Co nevidět asi začne testování v Android verzi. Očekáváme, že v horizontu jednoho nebo dvou měsíců bude novinka dostupná pro všechny.

Původní článek 15. 7.

Používat WhatsApp na více zařízeních je v dnešní době možné, ale vždy je potřeba, aby byl mobilní telefon k dispozici a měl připojení k internetu. Dlouho uživatelé volali o podpoře více zařízení nezávisle na sobě. Abyste například mohli psát zprávy z počítače i v případě, kdy má mobil špatné připojení k internetu, nebo je zcela vybitý. Facebook konečně oznámil příchod novinky pro první uživatele.

WhatsApp na více zařízeních? Ještě nejásejte, omezení bude podstatné

WhatsApp a více zařízení

Facebook vlastnící WhatsApp oznámil novinku na svých stránkách, ale zároveň se snaží vysvětlit, že se nejednalo o jednoduchý úkol. Největší problém se ukrýval v samotném end-to-end šifrování. To bylo nutné zachovat. Zatím tato komunikační platforma vytvoří speciální klíč uživatele, který se používá i na samotné šifrování. Pokud dnes píšete například z webové aplikace, tak komunikace jde přes mobil a dochází k šifrování. Šifrování je ale samozřejmě i mezi webovou aplikací a mobilním telefonem.

WhatsApp Multi Device Legacy architecture FINAL 1024x576x

Zdroj: Facebook

Právě tento proces musel být zcela přepracován. Ve své podstatě je nyní na identitu jednoho uživatele několik identit samotných zařízení. Navíc se vše kombinuje a používá i pro synchronizaci zpráv. Jak uvádí společnost Facebook na svých stránkách, jde o zcela nový systém šifrování, přičemž je stále zachována původní bezpečnost. Navíc došlo k posílení, aby zde nebyla šance na odposlechnutí a zneužití klíčů.

WhatsApp Multi Device Multi Device FINAL 1024x576x

Zdroj: Facebook

Již nyní se začíná novinka objevovat u omezené skupiny beta testerů. Bohužel beta program je dlouhodobě plný a nové uživatele nepřijímá. I tak prvně dostane novinku jen několik vyvolených. Následně dojde k rozšíření na všechny beta testery a až poté přejde podpora několika nezávislých zařízení na všechny. Zde je ale nutné podotknout, že WhatsApp limituje tuto funkci. Kromě svého mobilního telefonu budete moci používat WhatsApp na dalších čtyřech zařízeních, přičemž ani jedno z nich nesmí být mobilní telefon.

Zablokovali vám WhatsApp účet? Konečně se dočkáme jednodušší pomoci

Zdroje: xda-developers.com, phonearena.com, gsmarena.com, 91mobiles.com, phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat