reklama

Google vylepšuje rezervační systém v Kalendáři

Google vylepšuje rezervační systém v Kalendáři
2022-03-26T15:00:11+01:00
• 26. 3. 2022

Fotka od Gaining Visuals z Unsplash

Google Kalendář je poměrně dobře propracovaná a jednoduchá služba, ale rozhodně není dokonalá. Google neustále pracuje na novinkách, ale některé součásti jsou značně zastaralé, jako třeba možnost rezervací. To se ale nyní změní, aspoň pro část uživatelů.

Rezervace i pro externí uživatele

V tuto chvíli mohou uživatelé Google Workspace účtů vytvářet tzv. Bloky pro schůzky. Jednoduše naplánujete časy v kalendáři, kdy jste dostupní a kdokoliv ze stejné organizace si může zamluvit schůzku ve vašem čase. Také jde zadat časové bloky, což zjednodušuje rezervaci na konkrétní čas. K dispozici je i speciální stránka, kde jsou zobrazeny jednotlivé možnosti. Jak ale vidíte na obrázku níže, dlouho se o nic Google nestaral, ani z pohledu designu.

Screenshot 975x537x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost ale oznámila nejen novou podobu, ale i nové funkce. Samotné rozhraní je intuitivnější a nabízí se možnost naplánovat všechny časy najednou, jak můžete vidět na animaci níže. K dispozici je i integrace služby Meet pro videohovory. Po vytvoření ve vlastním kalendáři je možné sdílet odkaz, kde se nabízí příjemnější rozhraní a rozhodně praktičtější.

ezgif 1 2eb5ea614d 500x354x

Zdroj: Google

Nejde zde ale jen o design a samotné nastavování. Samotnou rezervaci mohou učinit i uživatelé bez Google účtu, takže rezervační systém není uzamknut jen na uživatele ze stejné organizace. Když vezmeme v potaz, že Google nabízí Workspace i v bezplatné verzi, může se jednat o velmi praktický rezervační systém pro mnohé uživatele.

Google Workspace Essentials Starter je dostupný v Česku [aktualizováno]

Zdroje: androidpolice.com, workspaceupdates.googleblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim