Garmin by mohl uvést chytré hodinky se solárním nabíjením a OLED displejem

Garmin by mohl uvést chytré hodinky se solárním nabíjením a OLED displejem
2022-03-02T09:30:05+02:00
• 2. 3. 2022

Zdroj: Garmin

Společnost Garmin si nechala zaregistrovat patent na OLED displej s integrovanou fotovoltaickou vrstvou, který by mohl implementovat do svých elektronických zařízení včetně chytrých hodinek.

Budoucí hodinky Garmin by mohly být vybaveny zcela novým typem OLED displeje

Outdoorové hodinky Gamin se vyznačují dlouhou výdrží mimo jiné díky transflektivnímu MIP displeji, který využívá odrazové plochy, která za dostatečné viditelnosti poskytuje výbornou čitelnost. Daní jsou ale horší zobrazovací schopnosti, ostrost, barevnost a také čitelnost za horšího světla, kdy je nutné displej přisvětlit přídavným osvětlením. Patent odhaluje možné plány společnosti implementovat do nositelných zařízení OLED displej s integrovanou fotovoltaickou vrstvou pro dobíjení baterie ze slunečního záření.

garmin venu 2 plus colors 800x508x

Zdroj: Garmin

Hodinky Venu 2, Venu 2 Plus a Epix druhé generace jsou vybaveny OLED displejem, který nabízí mnohem lepší podání barev, vyšší kontrast a grafické animace, nicméně daní je vyšší spotřeba energie. Ani jeden z výše uvedených modelů není vybaven solární vrstvou, která by zajistila dobíjení energie. Nový patentovaný OLED displej by si měl vzít ty nejlepší vlastnosti z obou typů displejů. Fotovoltaická vrstva by měla být rozmístěna mezi subpixely. To ale může způsobit, že displej bude méně jasný a ostrý, než jak je tomu standardem u klasických OLED displejů.

Nový patentovaný displej by se kromě chytrých hodinek mohl objevit i u dalších zařízení, jako jsou například ruční GPS navigace inReach 2, které byly uvedeny na začátku tohoto roku a také u cyklistických navigačních zařízení. Vzhledem k tomu, že jsou tato zařízení používána venku, dává solární nabíjení smysl a OLED displej celkově zvýší čitelnost na slunci.

V tuto chvíli není jasné, zdali bude nový patentovaný displej společností Garmin využit, nicméně takový typ displeje dává smysl minimálně jako dobrý konkurenční tah.

Zdroje: phonearena.com, techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat