reklama

Facebook Reels míří do celého světa

Facebook Reels míří do celého světa
2022-02-22T18:26:22+02:00
• 23. 2. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram přišel před nějakou dobou s funkcí Reels, která ve své podstatě měla konkurovat platformě TikTok. Dokonce došlo na testování ve Facebooku, přičemž zde bylo omezení jen na některé země. Meta oznámila, že Facebook Reels je nově k dispozici ve 150 zemích světa.

Meta odmítá vyhrožování Evropě, Facebook a Instagram zůstanou v EU

Reels na Facebooku

Facebook Reels se dá popsat jako vertikální video kratšího formátu. Konkrétně se nabízí maximální limit 60 sekund. Videa jsou dostupná na sociální sítí Facebook a mají svůj prostor v běžném přehledu příspěvků. Zřejmě se dočkají i nějaké dedikované sekce.

02 Facebook Reels Ads 890x816x

Zdroj: Meta

Novinku chce společnost podpořit okamžitým spuštěním monetizací. To znamená, že tvůrci budou moci svůj obsah obohatit o bannery a speciální odznáčky, skrze které mohou sledující poslat poplatek autorovi. Meta uvádí, že samotné Reels jde sdílet do Stories a ze Stories jde udělat Reels. Brzy se máme dočkat u možnosti ukládání konceptů a také vytváření krátkých klipů z nahraných videí nebo živých streamů, které půjdou uložit ve formě Reels.

04 Facebook Reels in Groups 890x593x

Zdroj: Meta

Jde vidět, že Meta chce hodně tlačit na tento formát videí a přímo konkurovat TikToku. Samozřejmě je otázkou, kolik nových tvůrců přiláká a podaří se mu přetáhnout z konkurenčních platforem. Zatím jsme tuto novinku nezaznamenali v našich aplikacích. Zřejmě bude nějakou chvíli trvat, než se na vaší obrazovce v aplikaci Facebook objeví první Reels.

Instagram odhaluje své plány pro rok 2022, zaměřit se chce především na vylepšení videí Reels

Zdroje: techcrunch.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim