Samsung za rok 2021 prodal 4x více ohebných smartphonů než za předešlý rok

Samsung za rok 2021 prodal 4x více ohebných smartphonů než za předešlý rok
2022-01-01T15:00:19+02:00
• 1. 1. 2022

Galaxy Z Fold 3; Zdroj: Dotekomanie.cz

Ohebné smartphony za poslední dobu nabývají na obrovské popularitě, zejména pak modely od Samsungu. Tento jihokorejský výrobce totiž u letošní generace ohebných novinek nasadil velmi agresivní cenovku, díky čemuž se Galaxy Z Flip 3 (recenze) a Z Fold 3 (recenze) mnohem více prodávaly. Podle statistik samotného Samsungu dokonce za rok 2021 tento výrobce prodal dokonce 4x více zařízení než v roce předešlém.

Ohebné smartphony na vzestupu

Dle společnosti Samsung prodej dvojice novinek Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3 výrazně předčil veškeré odhady během několika málo týdnů. Měsíc po jejich uvedení na trh prodeje okamžitě dosáhly stejné hodnoty jako všechny ohebné smartphony Samsungu za celý rok 2020. Odhady tak byly překročeny hned 3x. Ohledně dalších vyhlídek, Samsung předpokládá, že trh s jeho ohebnými smartphony se do roku 2023 rozroste až desetinásobně. Společnost Samsung sice více podrobnějších detailů nesdílela, mnohem větší oblibě se ale údajně těšil Galaxy Z Flip 3. Právě na tento model měli přesedlat uživatelé dříve využívající smartphony Galaxy Note.

Galaxy Z Flip3 26 6000x3368x

Galaxy Z Flip 3; zdroj: Dotekomanie.cz

Samsung také slibuje, že do nových technologií zaměřených na ohebné smartphony bude dále investovat nemalé prostředky. Dále bude také pokračovat ve spolupracích se softwarovými společnostmi, jako je například Google, aby jeho hardware mohl využívat nejnovější možné softwarové inovace.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat