reklama

Skrze chytré hodinky s Wear OS je nově možné ovládat chytrou domácnost

Skrze chytré hodinky s Wear OS je nově možné ovládat chytrou domácnost
2022-01-01T16:30:59+02:00
• 1. 1. 2022

Zdroj: Fossil

Ačkoliv přímo z chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS bylo možné ovládat spotřebiče chytré domácnosti již doposud, možnosti byly stále velmi omezené. Ovládání probíhalo pouze skrze Google Asistenta, tedy pouze hlasem, a ne vždy úplně spolehlivě. Nyní ale v obchodě Google Play přibývá nová aplikace, která umožní ovládání jednotlivých spotřebičů mnohem snáz a přehledněji.

 Ovladač chytré domácnosti na zápěstí

Nová aplikace byla spatřena na fóru Home Assistant, a i přesto že se prozatím jedná o beta verzi s drobnými chybami , měla by být veřejně dostupná. Narozdíl od nativní aplikace od Googlu Google Home se jedná o open-source projekt, aplikaci si tak může každý přizpůsobit. Samotná aplikace také nabízí mnohem podrobnější nastavení spotřebičů, ale i možnosti automatizace. Obrovskou výhodou je ale zobrazení spotřebičů jako ikony, lze s nimi tak interagovat jednotlivě. Aplikace také funguje nezávisle na smartphonu, k jejímu fungování tak stačí pouze WiFi či LTE připojení.

home assistant wear os 1 941x830x home assistant wear os 2 416x416x home assistant wear os 3 450x450x

Zdroj: 9To5Google

Aplikace Home Asisstant je tedy již volně dostupná v obchodě Google Play, a ačkoliv je její design přizpůsobený spíše Wear OS verzi 3, funguje také na zařízeních s Wear OS 2. To ostatně potvrzuje také demonstrace na chytrých hodinkách Fossil Gen 5. Chytré hodinky s operačním systémem od Googlu se tak nově ještě více přiblížily jablečným Apple Watch, které tuto funkci nabízí již delší dobu.

Zdroje: androidcommunity.com, 9to5google.com, home-assistant.io

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat