reklama

Králem mobilních procesorů se zřejmě stane model od Mediateku

Králem mobilních procesorů se zřejmě stane model od Mediateku
2022-01-26T11:30:19+02:00
• 26. 1. 2022

Fotka od Gian Cescon z Unsplash

Dnešní top modely v kategorií smartphonů mají výkonu na rozdávání a samotné syntetické benchmarky jsou spíše jen ukazatelem, který mobil nabídne lepší číslo. Tento rok je ale trochu jiný, jelikož zde máme společnost, která zřejmě vystřídá zaběhnutého matadora.

Dimensity přebírá otěže?

Mediatek představil svou největší chloubu v podobě modelu Dimensity 9000. Následně jsme se dočkali Snapdragonu 8 Gen 1 od Qualcommu a poté došlo k představení Exynosu 2200 od Samsungu. Bohužel jihokorejský gigant nezveřejnil pracovní frekvence a bližší detaily o specifikacích, abychom mohli jednoduše papírově porovnat tento procesor s ostatními.

MediaTek vede trh s mobilními procesory, podíl UNISOC vzrostl na dvoucifernou částku

Všechny pracují s nejnovějšími architekturami od firmy ARM, takže si mohou být podobné v oblasti výkonu. Samsung ale u své novinky vyzdvihoval zejména nový grafický čip založeny na technologii RDNA2 od AMD. Díky tomu se nabízí Accelerated Ray Tracing (RT) a Variable Rate Shading (VRS).

Zatím zde nemáme smartphony s těmito procesory. Na ty si musíme počkat, ale již nyní se objevují benchmarky poukazující na rozdíly mezi procesory. V oblasti surového výkonu bude na tom nejhůř asi Exynos 2200. Dimensity 9000 a Snapdragon 8 Gen 1 svedou vyrovnanější bitvu, ale některé výsledky nasvědčují, že právě model od Mediateku na tom bude lépe po stránce výkonu.

FJ1ophoVEAQSDbv 2699x1813x

Zdroj: Ice Universe (se souhlasem)

Ice Universe zveřejnil jeden z první testů výkonu nejnovějších procesorů společně se straším Snapdragonem 888 a Apple A15. Právě poslední jmenovaný je na tom nejlépe, ale v oblasti smartphonů s Androidem vítězí v Geekbench 5 Dimensity 9000. Nejde zde jen o čísla, respektive bodové hodnocení. Graf spíše ukazuje, že se společnost Mediatek stává hlavním rivalem pro Qualcomm. Otázka je, jestli si toto prvenství udrží, když již nyní víme o přípravách na uvedení Snapdragonu 8 Gen 1 Plus.

Mobily s Mediatek procesory dostávají pomaleji aktualizace kvůli kapacitě firmy

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim