reklama

Apple povolí alternativní platební systém vývojářům, ale moc se netěšte

Apple povolí alternativní platební systém vývojářům, ale moc se netěšte
2022-01-13T09:30:11+01:00
• 13. 1. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Na trhu s mobilními telefony panuje konkurenční válka mezi Googlem a Applem. Co se týče jejich obchodů s aplikacemi a dalším obsahem, tak každý si držel nějakou dobu plný monopol na platební systémy. Vývojářům bylo povoleno používat jen systémy těchto společností. Proti tomu někteří bojují již delší dobu, a dokonce se případy dostaly k řešení u úřadů a také před soud. Pomalinku ale dochází ke změnám.

Google a Apple musí povolit alternativní platební systémy, ale jen v jedné zemi

Apple nakonec polevil

Google již oznámil, že povolí alternativní platební systém, takže vývojáři budou moci nabídnout i jinou platební metodu než tu od Googlu. Firma se ale nezbaví poplatků, takže vývojáři budou muset odvádět nějakou část finančních prostředků. Ten samý problém ale musela řešit i společnost Apple, ale moc se k tomu neměla a zatím dělá malé krůčky.

V tuto chvíli ale je již jasné, že Apple nabídne alternativní systém placení. I zde si ale bude účtovat poplatky z každé platby. Zatím jen víme, že provize bude nižší než současná 30% výše. Kolik ale bude, zatím nevíme. Dle dostupných informací aktuálně Apple projednává řešení s úřady v Jižní Koreji.

iPhone 13 11 5223x2932x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Bohužel alternativní metody se dočkají jen v jedné zemi. Navíc ani není jasné, kdy se vývojáři a uživatelé dočkají. Navíc se nabízí otázka, jestli druhý platební systém bude výhodnější a jestli si Apple nepřidá nějaké podmínky, které budou adopci ztěžovat. Neočekáváme, že by se Apple rozhodl tuto novinku zavést v dalších zemích. Zřejmě se o nasazení budou muset zasadit patřičné úřady v každé zemi. Pakliže se tak stane, očekáváme, že se Apple bude bránit do poslední chvíle.

Zdroje: xda-developers.com, macrumors.com, koreaherald.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim