reklama

Apple vydal aplikaci Tracker Detect pro Android

Apple vydal aplikaci Tracker Detect pro Android
2021-12-14T08:00:11+01:00
• 14. 12. 2021

Zdroj: Apple

Apple vydal malé příslušenství AirTag, které má sloužit k nalezené ztracené věci. Samotnou detekci zajišťují i další zařízení se systémem iOS, takže v oblasti, kde není moc majitelů iPhonů, nebude nalezení tak úspěšné. To by se ale teoreticky mohlo změnit, jelikož jsme se dočkali oficiální aplikace od Applu, která se jmenuje Tracker Detect.

Tracker Detect

Aplikace Tracker Detect je velmi jednoduchá a slouží skutečně jen k nalezení AirTagu, který je v režimu ztracení. Jinak řečeno, s aplikací nemůžete detekovat jakýkoliv AirTag. K dispozici je jen jedno tlačítko. V případě, že dojde k identifikování, tak můžete například přehrát zvuk na přívěšku.

unnamed 5 336x746x unnamed 6 336x746x unnamed 7 336x746x unnamed 8 336x746x

Zdroj: Apple

Takto by se aplikace mohla zdát celkem zbytečná pro majitele mobilů se systémem Android, ale může také posloužit k objevení AirTagu, který vám někdo podstrčil například do batohu. Více zde neočekávejte, maximálně jsou k dispozici ještě instrukce k tomuto produktu. Mezi nimi je i návod na deaktivaci AirTagu.

Apple ve své podstatě plní slib a po šesti měsících vydal tuto aplikaci. Ta vyžaduje minimálně Android 9 a celkem má 19 MB. Využívá nativně Bluetooth a pro naskenování poslouží NFC. Zde byste ale měli být opatrní, jelikož může být obsažena i webová adresa s potenciálně nebezpečným obsahem. Ostatně se již objevily případy, kdy se podařilo hacknout AitTag.

logo-app Tracker Detect Apple Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim