reklama

Našli jste cizí AirTag? Dávejte pozor při jeho skenování

Našli jste cizí AirTag? Dávejte pozor při jeho skenování
2021-10-09T11:30:24+02:00
• 9. 10. 2021

Zdroj: Apple

Když Apple před několika měsíci konečně uvedl svůj dlouho očekávaný sledovací přívěsek AirTag, mnoha uživatelům se splnil sen. Zanedlouho od svého uvedení na trh ale pár testerů našlo skrytá nastavení, díky kterým lze AirTag zneužít. Samotný Apple o této chybě ale již delší dobu ví a slíbil nápravu, stále však dávejte pozor, jaké zařízení se chystáte skenovat.

AirTag se podařilo hacknout a lze ho zneužít

Pozor na nalezené AirTagy

Po nalezení ztraceného AirTagu se standardně vygeneruje jedinečná URL adresa, která nálezce přesměruje na odkaz https://found.apple.com s kontaktními údaji vlastníka. Podle zpráv ale Ztracený režim nebrání uživatelům vkládat libovolného odkazu do pole kontaktních údajů, což se dá snadno zneužít. V praxi to tedy znamená, že lze AirTag nastavit tak, aby nic netušícího nálezce přesměroval na škodlivé nebo phishingové webové stránky.

IMG 7141 4032x2268x

Zdroj: Dotekománie

Tato chyba byla poprvé objevena Bobbym Rauchem, poradcem pro bezpečnost z Bostonu, který na danou skutečnost Apple upozornil již v červnu, vyšetřování trvalo přes tři měsíce. Společnost Raucha prosila, aby o chybě neinformoval veřejnost po dobu 90 dní, přičemž Rauch svůj slib obdržel. Apple také zmínil, že chybu opraví v následující aktualizaci.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim