reklama

Společnost DuckDuckGo spouští beta verzi aplikace pro sledování a blokování nežádoucích trackerů

Společnost DuckDuckGo spouští beta verzi aplikace pro sledování a blokování nežádoucích trackerů
2021-11-23T15:00:25+01:00
• 23. 11. 2021

Zdroj: Neowin

DuckDuckGo je známý alternativní prohlížeč a vyhledávač, který se zaměřuje na ochranu soukromí. Nyní společnost přichází s novou aplikací App Tracking Protection pro Android, která se má primárně zaměřit na detekci trackerů třetích stran.

DuckDuckGo posiluje ochranu soukromí skrze novou aplikaci pro Android

Podle společnosti DuckDuckGo obsahuje až 96 % všech oblíbených bezplatných aplikací trackery, neboli sledovače třetích stran. Drtivá většina (87 %) z nich odesílá data uživatelů společnosti Google a 68 % z nich odesílá data uživatelů společnosti Facebook. Aplikace App Tracking Protection poběží na pozadí a bude podobné sledovače detekovat a blokovat, čímž bude zajištěna lepší ochrana dat uživatelů.

app tracking protection 1600x900x

Zdroj: Spreadprivacy

Aplikace se momentálně nachází ve fázi soukromého beta testování. Znamená to tedy to, že pokud byste si aplikaci chtěli vyzkoušet již nyní, je nutné se nechat zaregistrovat na čekací listinu. Aplikace nefunguje jako klasická VPN, ačkoliv ji systém takto rozpoznává. Aplikace však nikdy nesměruje data aplikací přes externí servery. Přímo v aplikaci budou mít uživatelé v reálném čase přehled nad tím, jaké sledovače jsou blokovány a kam se pokoušely odesílat data.

V současné době má aplikace jistá omezení a to v tom, že určitý počet aplikací pro jejich bezproblémový chod potřebují, aby sledovače fungovaly a nebyly blokovány. Tyto aplikace byly proto zatím vyloučeny ze seznamu, který App Tracking Protection používá. Společnost DuckDuckGo však věří, že bude tento problém v budoucnu brzy vyřešen a bude možné blokovat všechny sledovače bez omezení. Pokud se chcete přihlásit do betatestování, stačí si stáhnout aplikaci, otevřít nastavení a zde v sekci Soukromí jít do „Ochrana před sledováním aplikací“, kde stačí potvrdit žádost „Připojit se k soukromému seznamu čekatelů“.

Zdroje: neowin.net, spreadprivacy.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat