reklama

Google Zprávy umožní převádět iMessage reakce do emoji

Google Zprávy umožní převádět iMessage reakce do emoji
2021-11-21T09:30:45+01:00
• 21. 11. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Oficiální aplikace Google Zprávy (na operačním systému Android) může brzy začít zobrazovat reakce ze služby iMessage jako emoji namísto textu. S touto informací přichází zahraniční server 9to5Google. 

Google Zprávy s lepší podporou iMessage reakcí

Uživatelé iOS a macOS mohou v nativní aplikaci Zprávy přidat reakci, jako je srdce, pale nahoru, palec dolů, haha, otazník nebo vykřičník. Reakce se pak zobrazí jako anotace k iMessage. Tyto reakce bude možné zřejmě použít na zprávy od Android uživatelé. Systém Android je ale neinterpretuje správně. 

Google Zprávy

Zdroj: MacRumors

Pokud si například na iPhonu přehrajete zprávu se srdíčkem, druhý iOS uživatel uvidí srdíčko. Na Androidu, pokud tak učiníte stejně, se zobrazí pouze text „srdce“. To platí pro všechny reakce iMessage, protože je Google převádí textovým způsobem, což paradoxně působí poněkud vtipně. V nejnovější beta verzi aplikace Google Zprávy byl ale nalezen kód, který by dokázal iMessage reakce převést do emoji podoby. To by bylo rozhodně ideálnější řešení, než současný textový překlad. 

Zatím není ale jasné, jak přesně by tento „překlad“ fungoval v praxi, ale dokážeme si představit, že by aplikace přiřadila emoji k jednotlivé zprávě. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Tomas Keller

21. 11. 2021, 18:23

Snad se brzy dočkáme i RCS na iOS.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim