reklama

Google přidává do kalendáře pro firmy novou funkci „Soustředěná práce“ pro ještě lepší produktivitu

Google přidává do kalendáře pro firmy novou funkci „Soustředěná práce“ pro ještě lepší produktivitu
2021-10-25T15:24:26+01:00
• 26. 10. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Pakliže využíváte pracovní nebo školní účet, jistě oceníte novinku, kterou Google přidává do sdíleného kalendáře nazvanou „Soustředěná práce“ – neboli Focus Time. Novinka by měla přispět k individuálnímu zvýšení pracovní produktivity nejen ve firemním prostředí.

Nová funkce v Google kalendáři pro ještě lepší produktivitu

V nabídce kalendáře Google přibyla vedle nové události, mimo kancelář a dalších nová položka „Soustředěná práce“. Ta dá ostatním spolupracovníkům na vědomí, že v daném čase nejste k dispozici. Pakliže si v určitý čas nastavíte tento status, automaticky dojde k odmítnutí všech možných událostí, které by byly v konfliktu s časem, který jste si nastavili pro Soustředěnou práci. Funkce je tedy podobná té „Mimo kancelář“ s tím, že nedává vašim spolupracovníkům na vědomí, že nejste na svém pracovišti, ale pouze je informuje, že si v daný čas nepřejete být rušeni. Událost v kalendáři pak bude opatřena ikonou se sluchátky.

google focus time 592x783x

Zdroj: Google Blog

V tuto chvíli je nová funkce k dispozici pro ty, kteří využívají některý z firemních plánů, tedy Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Teaching & Learning Upgrade, Education Standard, Education Plus. Naopak tato funkce není dostupná pro služby Google Workspace Essentials, Business Starter, Enterprise Essentials a Frontline a také zákazníkům G Suite Basic a Business.

Zdroje: androidheadlines.com, workspaceupdates.googleblog.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim