reklama

Honor nemá vyhráno, úřady USA se nemohou shodnout, jestli zařadit firmu na „černý“ seznam

Honor nemá vyhráno, úřady USA se nemohou shodnout, jestli zařadit firmu na „černý“ seznam
2021-09-21T16:30:11+02:00
• 21. 9. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V listopadu minulého roku došlo k rozhodnutí, že Huawei prodá svou subznačku Honor. Cíl byl jasný, zachránit tuto divizi, aby neupadla kvůli sankcím, které byly uděleny na Huawei. Ten do dnešního dne musí řešit nemalé komplikace způsobené nemožností volného obchodu nejen s firmami z USA. Honor od té doby již představil několik mobilů, přičemž mají i patřičné Google certifikace a také může firma spolupracovat s Qualcommem a dalšími. Vyhráno ale ještě nemá.

Oficiálně: Huawei prodává Honor čínské firmě

Spor mezi úřady?

Honor se pomalinku chystá na vstup na globální trh a plánuje, že se bývalá sláva vrátí. Zatím sice nemáme oficiální informace o novinkách pro český trh, ale zřejmě firma stihne ještě vánoční šílenství. Bohužel americké úřady nemají ještě jasno, jestli zařadit Honor na stejný seznam jako Huawei. Pakliže by to stalo, musela by mít znovunastartovaná společnost mít patřičné licence pro spolupráci s americkými firmami a také pro používání amerických technologií.

image004 792x528x

Zdroj: Honor

Jsou zde ve své podstatě dvě strany. Pentagon a zástupci energetiky jsou pro zařazení Honor na seznam, na druhé straně jsou představitelé obchodu a ministerstva zahraničí, kteří jsou proti. Dle dostupných zdrojů došlo k jednání mezi zástupci amerických úřadů ještě minulý týden, ale nedospěli k nějakému rozhodnutí.

Dá se odhadovat, že se nejednalo o poslední jednaní, takže budoucnost Honoru není ještě jistá. Pokud by se naplnil černý scénář, asi by došlo ke zmaření investic a firma by pravděpodobně neustála zařazení na takový seznam. Případně by došlo ke značnému zdržení. Zatím ale stále platí, že Honor může nadále spolupracovat s americkými společnostmi a využívat jejich technologie.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim