reklama

WhatsApp dostává funkci jednorázového zobrazení fotek a videí

WhatsApp dostává funkci jednorázového zobrazení fotek a videí
2021-08-05T08:30:59+02:00
• 4. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

WhatsApp patří mezi ty služby, kde se novinky testují po dlouhou dobu, než se dostanou do stabilní verze aplikace. Jednou takovou je možnost odeslat fotky a videa pro jednorázové zobrazení. Na funkci se pracovalo dlouhé měsíce a teprve nedávno si mohli novinku vyzkoušet uživatelé beta verze aplikace WhatsApp. Tentokrát ale vývojáři nečekali příliš dlouho a funkce je dostupná pro všechny.

WhatsApp a mizejĂ­cĂ­ fotky a videa

Možnost odeslání fotky nebo videa pro jednorázové zobrazení je užitečná tehdy, když nechcete nechávat stopu v komunikaci, případně máte jiný důvod pro omezené zobrazení. WhatsApp ale vysvětluje zavedení novinky trochu zvláštně. Dle oficiálního vyjádření je tato funkce vhodná pro ty, kteří nemají příliš mnoho místa v zařízení, takže takový snímek nebo video nebude zabírat místo, jakmile dojde k zobrazení.

Po odeslání souboru si ho může druhá strana jednou otevřít, což se označí i v samotné aplikaci. Zůstává jen pozůstatek v podobě položky, že snímek byl zobrazen. WhatsApp ale nezavedl jednu klíčovou funkci navíc. Pokud si druhá strana pořídí snímek obrazovky při zobrazení obsahu, nebo bude natáčet obrazovku, nedozvíte se o tom. Ani tuto funkci nezablokoval, což je z pohledu vývojářů možné.

223595290 544802146716580 7682962659686667699 njpg 1600x889x

Zdroj: WhatsApp

Po odeslání dočasného obsahu má druhá strana 14 dní na zobrazení, pak dojde k automatickému odstranění. WhatsApp dodává ještě následující informace k nové funkci, která míří do aplikace pro Android i iOS:

  • Pokud byla pĹ™i odesĂ­lánĂ­ mediálnĂ­ho souboru zapnuta funkce jednorázovĂ©ho zobrazenĂ­, takto odeslanĂ© ani pĹ™ijatĂ© fotografie ÄŤi videa nenĂ­ moĹľnĂ© pĹ™eposĂ­lat, ukládat, oznaÄŤit hvÄ›zdiÄŤkou ani sdĂ­let.
  • PotvrzenĂ­ o tom, Ĺľe příjemce fotografii ÄŤi video s jednorázovĂ˝m zobrazenĂ­m otevĹ™el, se zobrazĂ­ pouze v případÄ›, Ĺľe má příjemce zapnutá oznámenĂ­ o pĹ™eÄŤtenĂ­.
  • Chcete-li fotografii nebo video odeslat tak, aby je bylo moĹľnĂ© zobrazit pouze jednou, musĂ­te pĹ™i odesĂ­lánĂ­ vĹľdy zvolit moĹľnost jednorázovĂ©ho zobrazenĂ­.
  • MĂ©dia s jednorázovĂ˝m zobrazenĂ­m lze obnovit ze zálohy, pouze pokud nebyla daná zpráva pĹ™ed zálohovánĂ­m otevĹ™ena. Pokud jste už fotografii ÄŤi video otevĹ™eli, mediálnĂ­ soubor nebude součástĂ­ zálohy a nebude moĹľnĂ© jej obnovit.
  • Pokud se příjemce rozhodne nahlásit mediálnĂ­ soubor s jednorázovĂ˝m zobrazenĂ­m, soubor bude spoleÄŤnosti WhatsApp zpřístupnÄ›n.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim