reklama

WhatsApp dostává funkci jednorázového zobrazení fotek a videí

WhatsApp dostává funkci jednorázového zobrazení fotek a videí
2021-08-05T08:30:59+01:00
• 4. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

WhatsApp patří mezi ty služby, kde se novinky testují po dlouhou dobu, než se dostanou do stabilní verze aplikace. Jednou takovou je možnost odeslat fotky a videa pro jednorázové zobrazení. Na funkci se pracovalo dlouhé měsíce a teprve nedávno si mohli novinku vyzkoušet uživatelé beta verze aplikace WhatsApp. Tentokrát ale vývojáři nečekali příliš dlouho a funkce je dostupná pro všechny.

WhatsApp a mizející fotky a videa

Možnost odeslání fotky nebo videa pro jednorázové zobrazení je užitečná tehdy, když nechcete nechávat stopu v komunikaci, případně máte jiný důvod pro omezené zobrazení. WhatsApp ale vysvětluje zavedení novinky trochu zvláštně. Dle oficiálního vyjádření je tato funkce vhodná pro ty, kteří nemají příliš mnoho místa v zařízení, takže takový snímek nebo video nebude zabírat místo, jakmile dojde k zobrazení.

Po odeslání souboru si ho může druhá strana jednou otevřít, což se označí i v samotné aplikaci. Zůstává jen pozůstatek v podobě položky, že snímek byl zobrazen. WhatsApp ale nezavedl jednu klíčovou funkci navíc. Pokud si druhá strana pořídí snímek obrazovky při zobrazení obsahu, nebo bude natáčet obrazovku, nedozvíte se o tom. Ani tuto funkci nezablokoval, což je z pohledu vývojářů možné.

223595290 544802146716580 7682962659686667699 njpg 1600x889x

Zdroj: WhatsApp

Po odeslání dočasného obsahu má druhá strana 14 dní na zobrazení, pak dojde k automatickému odstranění. WhatsApp dodává ještě následující informace k nové funkci, která míří do aplikace pro Android i iOS:

  • Pokud byla při odesílání mediálního souboru zapnuta funkce jednorázového zobrazení, takto odeslané ani přijaté fotografie či videa není možné přeposílat, ukládat, označit hvězdičkou ani sdílet.
  • Potvrzení o tom, že příjemce fotografii či video s jednorázovým zobrazením otevřel, se zobrazí pouze v případě, že má příjemce zapnutá oznámení o přečtení.
  • Chcete-li fotografii nebo video odeslat tak, aby je bylo možné zobrazit pouze jednou, musíte při odesílání vždy zvolit možnost jednorázového zobrazení.
  • Média s jednorázovým zobrazením lze obnovit ze zálohy, pouze pokud nebyla daná zpráva před zálohováním otevřena. Pokud jste už fotografii či video otevřeli, mediální soubor nebude součástí zálohy a nebude možné jej obnovit.
  • Pokud se příjemce rozhodne nahlásit mediální soubor s jednorázovým zobrazením, soubor bude společnosti WhatsApp zpřístupněn.

Zdroj: thenextweb.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat