reklama

Chrome pro Android testuje u┼żite─Źnou vychyt├ívku pro vyhled├ív├ín├ş aktualizov├íno

Chrome pro Android testuje u┼żite─Źnou vychyt├ívku pro vyhled├ív├ín├ş [aktualizov├íno]
2021-08-31T18:20:06+01:00
ÔÇó 31. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 31. 8.

V ─Źervenci jsme v├ís informovali o nov├ęm experimentu v r├ímci Chromu Beta, kter├Ż umo┼ż┼łuje kontinu├íln├ş vyhled├ív├ín├ş. Jednodu┼íe ┼Öe─Źeno, pro zobrazen├ş jin├ęho v├Żsledku se nebudete muset vracet na v├Żsledky vyhled├ív├ín├ş, jeliko┼ż jsou zobrazeny pod adresn├şm ┼Ö├ídkem. Nyn├ş Google ofici├íln─Ť informuje o tomto experimentu na sv├ęm webu, co┼ż nen├ş obvykl├ę. Krom─Ť toho zmi┼łuje je┼ít─Ť jednu novinku, s kterou si pohr├ív├í. Pokud si aktivujete na str├ínce chrome://flags funkci #webnotes-stylize, budete moci vybrat text a vytvo┼Öit si speci├íln├ş grafickou kartu. Tu pak m┼»┼żete sd├şlet na soci├íln├ş s├şt─Ť nebo prost┼Öednictv├şm komunika─Źn├şch slu┼żeb. Zat├şm ale nev├şm, kdy se tyto funkce dostanou do stabiln├ş verze Chromu pro Android.

ezgif 3 7e114a183d80 350x350x

Zdroj: Google

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 10. 7.

Google ka┼żdou chv├şli testuje n─Ťjakou funkci ve webov├ęm prohl├ş┼że─Źi Chrome. Ned├ívno jsme v├ís informovali o zkratk├ích u adresn├şho ┼Ö├ídku, co┼ż m┼»┼że b├Żt drobn├í funkce vylep┼íuj├şc├ş u┼żivatelsk├ę ovl├íd├ín├ş. Nyn├ş zde m├íme ale novou experiment├íln├ş funkci, kter├í by se mohla st├ít jedn├şm z nejlep┼í├şch vylep┼íen├ş za posledn├ş dobu.

Chrome testuje u┼żite─Źn├ę zkratky v adresn├şm ┼Ö├ídku

Rychlej┼í├ş vyhled├ív├ín├ş

Asi jste se dostali do situaci, kdy n─Ťco konkr├ętn├şho vyhled├ív├íte, p┼Öi─Źem┼ż mus├şte proj├şt v├şce v├Żsledk┼». V takov├ęm p┼Ö├şpad─Ť kliknete na odkaz, n├ísledn─Ť mus├şte j├şt zp─Ťt a pak jdete na dal┼í├ş. Opakov├ín├ş t─Ťchto ├║kon┼» prodlu┼żuje ─Źas, ne┼ż naleznete k├Ż┼żenou informaci. Nov├í experiment├íln├ş funkce, kter├í zna─Źn─Ť zjednodu┼íuje tento postup, se jmenuje „Continuous Search Navigation“, tedy ve voln├ęm p┼Öekladu navigace pro kontinu├íln├ş hled├ín├ş.

Novinku jako obvykle aktivujete na str├ínce po zad├ín├ş adresy chrome://flags. Po aktivaci a restartov├ín├ş Chromu se ihned nab├şdne, jakmile za─Źnete vyhled├ívat. Jak m┼»┼żete vid─Ťt na t┼Öet├şm sn├şmku obrazovky, tak po kliknut├ş na odkaz z Google Vyhled├ív├ín├ş se objev├ş pod adresn├şm ┼Ö├ídkem dal┼í├ş v├Żsledky.

Screenshot 20210707 105002 1080x2340x Screenshot 20210707 105020 1080x2340x Screenshot 20210707 105030 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nab├şz├ş se zde dal┼í├ş polo┼żky z Google Vyhled├ív├ín├ş, tak┼że m┼»┼żete jednodu┼íe p┼Öeklik├ívat na dal┼í├ş v├Żsledky bez toho, ani┼ż byste se museli vracet zp─Ťt na str├ínku s v├Żsledky. Tato drobn├í funkce se m┼»┼że st├ít podstatn├Żm vylep┼íen├şm samotn├ęho vyhled├ív├ín├ş informac├ş. Zat├şm je ale vedena jako experiment├íln├ş a nelze zat├şm ur─Źit, jestli se stane b─Ť┼żnou sou─Ź├íst├ş Chromu. Ji┼ż nyn├ş si ji m┼»┼żete vyzkou┼íet ve stabiln├ş verzi. M├í tak docela bl├şzko k uveden├ş.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim