reklama

Chrome testuje užitečné zkratky v adresním řádku

Chrome testuje užitečné zkratky v adresním řádku
2021-07-05T19:15:29+02:00
• 6. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google v současnosti pracuje na poměrně zajímavé novince, která využívá RSS kanály webových stránek pro rychlý sběr novinek a jejich zobrazení přímo ve webovém prohlížeči Chrome. Ačkoliv lze funkci aktivovat již nyní, její dostupnost je limitována podle země. Mezitím Chrome dostává drobnou a možná užitečnou novinku.

Chrome Web Feed si můžete vyzkoušet již nyní

Rychlé zkratky

Asi každý uživatel má nějaké své oblíbené stránky, které navštěvuje pravidelněji. Domovská obrazovka Chromu nabízí tyto zkratky, ale jejich dostupnost je jen na jednom místě. Google si začíná pohrávat s novinkou, která přinese obdobné zkratky přímo do adresního řádku, respektive do menu, které se zobrazí přímo pod adresním řádkem, když do něj ťuknete.

Pro aktivaci postačí zadat do adresního řádku chrome://flags a dohledat Most Visited Tiles. Po aktivaci stačí restartovat Chrome a nové zkratky se začnou objevovat. Funkcionalita asi není spojena s tím, co vidíte na úvodní obrazovce a řečí ji jiné algoritmy. Při větším používání Chromu budou na určeném místě zástupci čtyř stránek, více ne.

Screenshot 20210705 190423 1080x2340x Screenshot 20210705 190439 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie

Již nyní má být tento experiment dostupný ve všech variantách Chromu, tedy stabilní, Dev, Beta a Canary. Jestli dojde k následné aktivaci pro všechny přes servery Googlu, není zatím jasné.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim