reklama

WhatsApp začíná testovat podporu více nezávislých zařízení u jednoho účtu

WhatsApp začíná testovat podporu více nezávislých zařízení u jednoho účtu
2021-07-15T11:30:06+02:00
• 15. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Používat WhatsApp na více zařízeních je v dnešní době možné, ale vždy je potřeba, aby byl mobilní telefon k dispozici a měl připojení k internetu. Dlouho uživatelé volali o podpoře více zařízení nezávisle na sobě. Abyste například mohli psát zprávy z počítače i v případě, kdy má mobil špatné připojení k internetu, nebo je zcela vybitý. Facebook konečně oznámil příchod novinky pro první uživatele.

WhatsApp na více zařízeních? Ještě nejásejte, omezení bude podstatné

WhatsApp a více zařízení

Facebook vlastnící WhatsApp oznámil novinku na svých stránkách, ale zároveň se snaží vysvětlit, že se nejednalo o jednoduchý úkol. Největší problém se ukrýval v samotném end-to-end šifrování. To bylo nutné zachovat. Zatím tato komunikační platforma vytvoří speciální klíč uživatele, který se používá i na samotné šifrování. Pokud dnes píšete například z webové aplikace, tak komunikace jde přes mobil a dochází k šifrování. Šifrování je ale samozřejmě i mezi webovou aplikací a mobilním telefonem.

WhatsApp Multi Device Legacy architecture FINAL 1024x576x

Zdroj: Facebook

Právě tento proces musel být zcela přepracován. Ve své podstatě je nyní na identitu jednoho uživatele několik identit samotných zařízení. Navíc se vše kombinuje a používá i pro synchronizaci zpráv. Jak uvádí společnost Facebook na svých stránkách, jde o zcela nový systém šifrování, přičemž je stále zachována původní bezpečnost. Navíc došlo k posílení, aby zde nebyla šance na odposlechnutí a zneužití klíčů.

WhatsApp Multi Device Multi Device FINAL 1024x576x

Zdroj: Facebook

Již nyní se začíná novinka objevovat u omezené skupiny beta testerů. Bohužel beta program je dlouhodobě plný a nové uživatele nepřijímá. I tak prvně dostane novinku jen několik vyvolených. Následně dojde k rozšíření na všechny beta testery a až poté přejde podpora několika nezávislých zařízení na všechny. Zde je ale nutné podotknout, že WhatsApp limituje tuto funkci. Kromě svého mobilního telefonu budete moci používat WhatsApp na dalších čtyřech zařízeních, přičemž ani jedno z nich nesmí být mobilní telefon.

Zablokovali vám WhatsApp účet? Konečně se dočkáme jednodušší pomoci

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim