reklama

Google Telefon konečně projde designovou změnou v jedné části

Google Telefon konečně projde designovou změnou v jedné části
2021-07-06T19:34:19+02:00
• 7. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

4

Aplikace Google Telefon není dokonalá a oproti konkurenci ji chybí ještě několik funkcí. Například mnozí netrpělivě očekávají možnost nahrávání hovorů, ale tato funkce je v tuto chvíli dostupná jen na několika modelech v několika zemích. Google pravděpodobně teprve chystá podmínky a celý systém, aby funkci mohl rozšířit. Nyní se ale začíná testovat jedna drobná, ale podstatná změna.

Aplikace Google Telefon dostává dlouho chybějící funkci

Drobný a důležitý redesign

Nastavení některých aplikací je velmi komplikované a vyznat se v něm je někdy nadlidský úkol. U jiných je tak jednoduché, až je skoro nepřehledné-. To je právě problém aplikace Google Telefon, kde je vše v jednom seznamu na jednom místě bez nějakých designových prvků, případně rozdělovníků. V podstatě to vypadá, že jakákoliv nová funkce dostala jednoduše v seznamu v nastavení novou položku bez nějaké větší pozornosti.

Naštěstí se začíná testovat nové rozvržení nastavení aplikace Google Telefon. Hned na první pohled si jde všimnout, že většina prvků dostala nějakou ikonu. Jedná se o důležitou součást, jelikož při zapamatování položky a ikony také, dané nastavení příště najdete rychleji. Jde o rozpoznávací prvek.

Dále zde máme rozdělení do kategorií, kde na prvním místě jsou asistenční prvky, pak je všeobecné nastavení a poslední je rozšířené.

old Google Phone settings 1080x2340x Google Phone settings redesign 1 1080x2340x

Zdroj: 9to5google

Novinka se ukrývá ve verzi 67 aplikace Google Telefon. První se dostane k beta testerům a následně ke všem uživatelům. Jak to ale vypadá, tak i když budete mít verzi 67, tak změnu nemusíte mít k dispozici. Google zřejmě zvolí cestu aktivace přes své servery.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nahrávání hovorů jsem měl asi tak pět dní a teď tam v menu sice je nabídka Nahrávky hovorů, ale teď se t ukazuje, že to není v této lokalitě k dispozici.

רפאל חבטל

7. 7. 2021, 9:56

Je zvláštní, že Google Telefon stále postrádá tmavý režim.

Patrik Neumann

7. 7. 2021, 9:40

Ještě dodám: mám to na redmi note 8t

Patrik Neumann

7. 7. 2021, 9:38

Já už nahrávání hovorů v Google dialeru mám 😇 cca týden. Ale ještě jsem ho nezkoušel.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim