reklama

Apple naznačil, že AirPods budou schopna sledovat zdravotní funkce

Apple naznačil, že AirPods budou schopna sledovat zdravotní funkce
2021-06-20T15:00:30+02:00
• 20. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V roce 2014 Apple přišel s novou aplikací Zdraví, která uživatelům umožňuje sledovat a zaznamenávat jejich srdeční frekvenci a která navazovala přímo na první Apple Watch. Společnost si však velmi rychle uvědomila potenciál spojit tento software s jeho neustále zlepšujícím hardwarem, proto v současnosti aplikace umožňuje uživatelům zaznamenávat mnohem více informací o zdraví. 

AirPods ve spojení se Zdravím

A právě sledování zdraví má Apple velmi dobře podchycené – od Apple Watch přes iPhone. Není tedy divu, že se hodlá zabývat dalším produktem, který by mohl s aplikací propojit. Jedním z nových gadgetů by měla být sluchátka AirPods. 

Nejnovější model sluchátek AirPods Pro již obsahuje dvojici optických senzorů, akcelerometr detekující pohyb/řeč a monitor síly. Kevin Lynch, viceprezident technologií Applu, v rozhovoru pro TechCrunch naznačil, že právě sluchátka budou umět sledovat naše zdraví. 

IMG 2282 1125x2436x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Příští AirPods Pro budou mít pohybové senzory aktualizovány se zvláštní pozorností na sledování fitness. Následná data budou samozřejmě integrována do aplikace Zdraví. Je tedy jasné, kam Apple míří – chce vybudovat vlastní zdravotní ekosystém. Apple vidí velký potenciál pro využití co největšího počtu zařízení k monitorování zdravotních dat. 

V letošním iOS 15 bude aplikace Zdraví schopna sledovat příjem jídla a kalorií. Umožní vám také sdílet vaše zdravotní údaje soukromou (například s blízkými, kteří se obávají o vaše zdraví), nebo veřejnou cestou, například se svým lékařem. Mluví se dokonce i o monitoru cukru v krvi, který dorazí na Apple Watch 7. 

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat