Jak vybrat masážní lehátko? sponzorovaný článek

Jak vybrat masážní lehátko? [sponzorovaný článek]
2021-05-31T16:34:48+02:00
• 30. 5. 2021

Concept of healthcare and female beauty. Masseuses make a massage of a girl. Woman in a spa salon.

Víte, že ve světě se praktikuje něco kolem 160 druhů masáží a masážních terapií? Kdo by neznal některou z technik, které mohou stimulovat nebo naopak uklidňovat, vždycky by ale měly pozitivně ovlivňovat lidský organismus. Správně provedené masáže jsou velmi prospěšné. Důležitým faktorem je jednak naprosto profesionální masér, a potom samozřejmě správné masážní lehátko aneb masážní stůl.

Jak ho vybrat?

Masážní lehátko používají maséři, fyzioterapeuti a také kosmetičky – většina těchto stolů je univerzálních a velmi dobře se dají přizpůsobit tomu kterému úkonu.

Tento skvělý pracovní nástroj si můžeme rozdělit na dvě základní skupiny, z nichž každá má své klady.

  • Elektrické masážní lehátko
  • Masážní lehátko skládací, přenosné

Prvním velkým rozdílem, který je naprosto zásadní, je cena. Je nasnadě, že elektrická varianta je dražší – pořizovací cena se pohybuje kolem 20.000 Kč. Nejlevnější seženete cca kolem 14.000, ale k dostání jsou i lehátka za víc než 75.000 Kč. Jsou většinou na kolečkách, takže tím se usnadní eventuální přesun. Kolečka jsou samozřejmě opatřena brzdou – nemusíte se bát, že pod rukama masérovi ujedete.

Elektrické stoly se dají polohovat, takže si je podle potřeby vyvezete výš nebo spustíte níž, dají se naklápět i sklápět – to vše velmi ocení právě maséři, protože jejich záda a ruce tolik netrpí, když si výšku přizpůsobí momentální potřebě.

A přenosná lehátka?

Mají jednu velkou nespornou výhodu – můžete je složit do celkem úhledného většinou čtvercového tvaru a postavit je za skříň nebo do jiného úkrytu, a rozbalit je, až je budete potřebovat. Rozkládají i skládají se velmi lehce – stačí trocha zručnosti, a nepotřebujete k tomu většinou žádného pomocníka. Dodávají se s příslušenstvím, jako je podhlavník, područky, různé kapsy na oleje a další pomůcky. Jako nezbytnou součást dostanete i velikou kabelu s popruhem, do které se lehátko se všemi doplňky pohodlně vejde.

A hmotnost?

Ještě před pár lety jste se nedostali pod 15 kg, ale dnes už většina lehátek váží pouhých 12 kg. A tady máme další výhodu – dají se přenášet a za klienty lze dojíždět docela pohodlně – tedy na kratší vzdálenosti.  Pro delší trasy doporučuji spíš auto… ve veřejné dopravě a pěšky se i těch 12 kilo docela pronese…

A na závěr důležitá věc:

Kvalitní masážní stůl musí mít otvor pro obličej – je to velmi důležité! Pak při terapii nebude trpět krční páteř a pacient se bude moci uvolnit a proceduru si náležitě užít.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat