reklama

Google vylepšuje Mapy o zajímavé a užitečné funkce

Google vylepšuje Mapy o zajímavé a užitečné funkce
2021-05-19T18:16:49+02:00
• 20. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google v tomto týdnu odstartoval svou vývojářskou konferenci, kde představuje novinky pro vývojáře, ale i běžný uživatel si přijde na své. Sice došlo na uvedení beta verze Androidu 12, ale asi tou nejzajímavější novinkou je samotný systém Wear OS. Do vývoje se zapojuje totiž i Samsung, který opouští svůj systém Tizen OS pro hodinky. Vylepšení ale přijdou i do služby Google Mapy.

Google představil nový Wear OS, přidává se Samsung

Google Mapy a více informací

Funkce Live View se prvně nabídla jako jiná forma navigace pro pěší, přičemž poskytuje náhled na svět v novém rozměru. Google se ale rozhodl, že nebude jen součástí navigace. Funkci budete moci kdykoliv spustit skrze hlavní obrazovku a podívat se po svém okolí. Ihned uvidíte informace o objektech kolem sebe.

Screenshot 109 371x664x

Zdroj: Google

Google také oznámil větší dostupnost detailnější map, kde jsou vidět například i přechody a další důležité informace a zobrazení pro pěší. Neočekávejte, že se funkce v dohledné době ukáže ve vašem městečku. Stále je dostupnost omezena přibližně na 50 hlavních měst po celém světě.

Občas je lepší se vyhnout velmi přeplněným místům, případně se vyhnout davům a podobně, zejména ještě v dnešní době. V Google Mapách přibude funkce zobrazení rušných oblastí ve městech. Novinka ale také může napomoci v rychlejším pohybování skrze město.

Screenshot 110 826x466x

Zdroj: Google

Google Mapy již dnes nabízí skutečně mnoho informací o místech, zejména o podnicích. Google začne tyto informace upravovat například podle denní doby. Například ráno vám zobrazí spíše jen kavárny, zatímco při cestování třeba čerpací stanice. Jedná se v podstatě o takový filtr toho, co by vás v danou dobu mohlo asi nejvíce zajímat. Zde ale jde jen o základní filtr a pokud dohledáte cokoliv, nedojde k omezení informací.

Všechny tyto novinky budou k dispozici v následujících měsících. Jak rychle se budou šířit a jestli je můžeme jako jedni z prvních očekávat v Česku, zatím nevíme.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim