reklama

Mobilní divize Sony konečně v černých číslech

Mobilní divize Sony konečně v černých číslech
2021-04-29T15:00:43+02:00
• 29. 4. 2021

Zdroj: Dotekománie.cz

1

Paradoxně v nejtěžších měsících, ve kterých se celý svět nachází (pandemie COVID-19), vykázala společnost Sony zisk. Konkrétně v prvním kalendářním čtvrtletí letošního roku se japonská značka dočkala černých čísel. 

Sony je v plusu, ale…

Stalo se tak díky silnějším prodejům, konkrétně dokázalo Sony prodat přes 400 000 kusů smartphonů Xperia. Výsledek samozřejmě nijak silný, když jej porovnáme s konkurenčními giganty. Na druhou stranu pro společnost představuje rekordní hodnotu. Navíc tím následuje poslední prázdninové období, ve kterém prodala přes milion zařízení. Ale je tu daleko více pozitivních zpráv. 

Sony

Xperia 10 III; Zdroj: Sony

Sony si zajistilo stabilní poptávku po Xperia telefonech, protože v předchozím období dodalo také přes 400 000 kusů. Pro fiskální rok Sony FY20 (duben 2020 až březen 2021) bylo zákazníkům dodáno celkem 2,9 mil. smartphonů, což je o něco méně než v loňském roce (FY19 3,2 mil. kusů). 

Kromě toho společnost potvrdila, že FY20 byl poprvé od FY17 ziskový. Sony mělo v březnu 2021 vykázal zisk 254,96 mil. dolarů. Nesmíme ale opomenout, že firmě výrazně pomohlo snížení počtu zaměstnanců. Také tato čísla neznamenají, že je v Sony vše růžové. Naopak firmu čeká obrovský boj. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Zdeno, vyborny clanok, pravdepodobne je z normalneho zdroja. To co pisu niektory na tuto temu – Sony ide ku dnu, a ine scenare- citatel ma pocit ze Sony zatvara brany. Malo kde sa clovek dozvie nieco nove, take ako je.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim