Mobilní divize Sony konečně v černých číslech

Mobilní divize Sony konečně v černých číslech
2021-04-29T15:00:43+02:00
• 29. 4. 2021

Zdroj: Dotekománie.cz

1

Paradoxně v nejtěžších měsících, ve kterých se celý svět nachází (pandemie COVID-19), vykázala společnost Sony zisk. Konkrétně v prvním kalendářním čtvrtletí letošního roku se japonská značka dočkala černých čísel. 

Sony je v plusu, ale…

Stalo se tak díky silnějším prodejům, konkrétně dokázalo Sony prodat přes 400 000 kusů smartphonů Xperia. Výsledek samozřejmě nijak silný, když jej porovnáme s konkurenčními giganty. Na druhou stranu pro společnost představuje rekordní hodnotu. Navíc tím následuje poslední prázdninové období, ve kterém prodala přes milion zařízení. Ale je tu daleko více pozitivních zpráv. 

Sony

Xperia 10 III; Zdroj: Sony

Sony si zajistilo stabilní poptávku po Xperia telefonech, protože v předchozím období dodalo také přes 400 000 kusů. Pro fiskální rok Sony FY20 (duben 2020 až březen 2021) bylo zákazníkům dodáno celkem 2,9 mil. smartphonů, což je o něco méně než v loňském roce (FY19 3,2 mil. kusů). 

Kromě toho společnost potvrdila, že FY20 byl poprvé od FY17 ziskový. Sony mělo v březnu 2021 vykázal zisk 254,96 mil. dolarů. Nesmíme ale opomenout, že firmě výrazně pomohlo snížení počtu zaměstnanců. Také tato čísla neznamenají, že je v Sony vše růžové. Naopak firmu čeká obrovský boj. 

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Zdeno, vyborny clanok, pravdepodobne je z normalneho zdroja. To co pisu niektory na tuto temu – Sony ide ku dnu, a ine scenare- citatel ma pocit ze Sony zatvara brany. Malo kde sa clovek dozvie nieco nove, take ako je.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat