reklama

Android získá podporu 360 Reality Audio

Android získá podporu 360 Reality Audio
2021-04-15T09:30:25+02:00
• 15. 4. 2021

Zdroj: Sony

Společnosti se snaží nalákat zákazníky na nejrůznější technologie, které doplňují jejich produktů a díky nim se vybočují z běžné nabídky konkurence. Sony například nabízí u některých svých produktů 360 Reality Audio. Vypadá to, že právě tato technologie získá přímou podporu v Androidu.

360 Reality Audio

U některých zařízení od Sony najdete 360 Reality Audio, což je obchodní název pro prostorový zvuk, který má navodit pocit poslechu zvuku, který nevychází jen z levého nebo pravého reproduktoru. Tato 360° prostorová technologie reprodukce zvuku je podporována například u některých služeb, jako třeba Tidal.

Zdrojové kódy v rámci Android Open Source Project naznačují, že právě Android získá přímou podporu pro 360 Reality Audio. Jednak by to znamenalo, že Sony nebude muset řešit přidávání této technologie do Androidu a také, že by si ji mohlo vyzkoušet více uživatelů.

VRtfrDXq 400x400 265x265x

Zdroj: Google

Současně s podporou 360 Reality Audio je ve zdrojových kódech zmíněna podpora kodeku MPEG-H 3D, na kterém je 360 Reality Audio založeno. V tomto případě nepřidává podporu jen Google, na projektu spolupracuje přímo i společnost Sony.

Zatím je příliš brzy na nějaké závěry, ale je možné, že vše bude hotové ještě před vydáním nejnovější verze Androidu. Možná bude Google lákat na podporu 3D audia u nového systému. Je ale otázkou, jestli práce na této podpoře nebudou omezeny jen na některá zařízení.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat