reklama

iMessage pro Android? Apple by tímto krokem krvácel

iMessage pro Android? Apple by tímto krokem krvácel
2021-04-15T08:00:49+02:00
• 15. 4. 2021

Zdroj: 9to5Mac

Android uživatelé už několik let chtějí, aby aplikace iMessage mohla být k dispozici i na jejich platformě. Dokonce se spekulovalo, že Apple opravdu hodlá svou aplikaci rozšířit i na další platformy. Proč se tomu ale nikdy nestalo a pravděpodobně ani nestane odhalil soudní spor mezi Epic Games a Applem. 

iMessage pro Android nikdy nebylo na pořadu dne

Soudní spor odhalil, že uzamčení iMessage je tím hlavním důvodem. Původně byla služba spuštěna v roce 2011 v rámci iOS 5, zatímco Mac OS X se podpory dočkal až o rok později. Podle výpovědi Senior Viceprezidenta pro internetový software a služby Eddy Cue se Apple rozhodl nevyvíjet verzi pro Android, která by umožňovala křížovou kompatibilitu s iOS již v roce 2013. 

iMessage

Zdroj: 9to5Mac

Rozhodující slovo měli Craig Frederighi a Phil Schiller, kteří se razantně proti Android verzi postavili. A důvod byl zcela jednoduchý. Kdyby iMessage byl také na Androidu, Apple by tím otevřel hranice mezi rodiči a dětmi. Místo toho, aby rodič dítěti koupil iPhone a tím ho v iOS naučil, zvolil by pravděpodobně levnější cestu a zakoupil Android telefon. 

Už v roce 2016 v Applu věděli, že pro přechod z iOS na Android je rozhodujícím faktorem právě iMessage. Díky této službě uživatelé raději v ekosystému Applu zůstanou, protože je pro ně klíčová. V průběhu let došlo k několika pokusům třetích stran přinést iMessage do systému Android, ale všechny byly nespolehlivé a vyžadovaly rozsáhlá řešení.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim