iMessage pro Android? Apple by tímto krokem krvácel

iMessage pro Android? Apple by tímto krokem krvácel
2021-04-15T08:00:49+02:00
• 15. 4. 2021

Zdroj: 9to5Mac

Android uživatelé už několik let chtějí, aby aplikace iMessage mohla být k dispozici i na jejich platformě. Dokonce se spekulovalo, že Apple opravdu hodlá svou aplikaci rozšířit i na další platformy. Proč se tomu ale nikdy nestalo a pravděpodobně ani nestane odhalil soudní spor mezi Epic Games a Applem. 

iMessage pro Android nikdy nebylo na pořadu dne

Soudní spor odhalil, že uzamčení iMessage je tím hlavním důvodem. Původně byla služba spuštěna v roce 2011 v rámci iOS 5, zatímco Mac OS X se podpory dočkal až o rok později. Podle výpovědi Senior Viceprezidenta pro internetový software a služby Eddy Cue se Apple rozhodl nevyvíjet verzi pro Android, která by umožňovala křížovou kompatibilitu s iOS již v roce 2013. 

iMessage

Zdroj: 9to5Mac

Rozhodující slovo měli Craig Frederighi a Phil Schiller, kteří se razantně proti Android verzi postavili. A důvod byl zcela jednoduchý. Kdyby iMessage byl také na Androidu, Apple by tím otevřel hranice mezi rodiči a dětmi. Místo toho, aby rodič dítěti koupil iPhone a tím ho v iOS naučil, zvolil by pravděpodobně levnější cestu a zakoupil Android telefon. 

Už v roce 2016 v Applu věděli, že pro přechod z iOS na Android je rozhodujícím faktorem právě iMessage. Díky této službě uživatelé raději v ekosystému Applu zůstanou, protože je pro ně klíčová. V průběhu let došlo k několika pokusům třetích stran přinést iMessage do systému Android, ale všechny byly nespolehlivé a vyžadovaly rozsáhlá řešení.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat