reklama

Zálohy chatu WhatsApp by mohly být nově opatřeny heslem

Zálohy chatu WhatsApp by mohly být nově opatřeny heslem
2021-03-10T08:00:15+02:00
• 10. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Podle informací uživatele WABetainfo vývojáři WhatsApp pracují na možnosti zabezpečení záloh chatů. Zálohy, které budou uloženy na cloudovém úložišti, by mohly být nově šifrovány heslem.

On-line záloha Whatsapp nově chráněná heslem?

Zálohy chatů, pakliže je tak nastaveno, jsou odesílány do cloudového úložiště iCloud, nebo Google Disk. Vedle toho se automaticky, off-line, ukládají do interního úložiště telefonu každý den. V telefonu je udržována sedmidenní historie záloh.

Podle WABetainfo by nově získaly zálohy end-to-end šifrování. To znamená, že bude nutné pro zálohu potvrdit telefonní číslo a nastavit minimálně osmimístné heslo. Následně při obnově zálohy do zařízení bude toto heslo požadováno.

Ačkoliv jsou chaty chráněny end-to-end šifrováním, zálohy v cloudu toto šifrování postrádaly. Za bezpečnost dat tak odpovídali poskytovatelé on-line úložiště. Pokud by poskytovatel on-line úložiště musel uživatelská data zpřístupnit orgánům činným v trestním řízení, data by tak nebyla nijak chráněna.

Ev8W0u4XYAMCQ5U 1080x1920x Ev8W0unXAAAXUgw 1080x1609x Ev8W0uxXMAEvQCo 1202x2048x Ev8W0uvXIAEJ1Re 1196x2048x

Zdroj: WABetainfo

Tento krok, jak se zdá, je dalším z opatření, kterými se Facebook snaží reagovat na nedávné rozvířené vody kolem ochrany dat a soukromí ve službě WhatsApp. Rozhodně se jedná o krok správným směrem a posiluje důvěryhodnost služby. End-to-end šifrování zajišťuje to, že k datům záloh kromě dvou komunikujících stran, nemá přístup nikdo jiný.

Zatím není známo, kdy a zdali se tato funkce objeví v ostré verzi aplikace. Vzhledem k důvěryhodnosti uživatele WABetainfo se ale dá očekávat, že se této novinky v brzké době dočkáme.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Josef Zima

10. 3. 2021, 22:42

Doufám, že půjde o heslo alespoň ze 64 znaků. V azbuce. Blbci..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat