reklama

OnePlus a Hasselblad lákají na uvedení OnePlus 9

OnePlus a Hasselblad lákají na uvedení OnePlus 9
2021-03-08T16:30:15+02:00
• 8. 3. 2021

Zdroj: OnePlus

O nejnovějších smartphonech OnePlus 9 se ví nějakou dobu a dnes jsme se dočkali oficiálního zveřejnění termínu, kdy budou novinky představeny. Konkrétně se tak stane 23. března v 15:00 skrze stránky společnosti. Výrobce ale lákal na dnešní den i z jiného důvodu.

První specifikace OnePlus 9, Pro a Lite jsou venku

OnePlus 9

Stejně jako jiné společnosti v oblasti smartphonů, i OnePlus začíná úzce spolupracovat se společností Hasselblad. Kromě společného vývoje se dočkají již majitelé nadcházejících mobilů OnePlus 9 vylepšení. Konkrétně Hasselblad dodá mimo jiné i software Hasselblad Camera for Mobil pro vylepšené nahrávání videí v HDR. Také bude možné využívat novinku pro nahrávání 4K videí se 120 snímky za sekundu, případně v 8K s 30 snímky za sekundu.

„Hasselblad věří v sílu obrazů a naším posláním je i nadále posouvat hranice zobrazovacích technologií. Proto jsme se rozhodli spolupracovat s OnePlus, inovativní společností, která sdílí stejnou vizi a vášeň pro technologie. Doufáme, že díky tomuto partnerství předáme více lidem ikonický design a vynikající kvalitu obrazu společnosti Hasselblad spolu s vášní pro fotografii,“ řekl Jon Diele, viceprezident společnosti Hasselblad.

OPXHB H eng OnePlus 522x294x

Zdroj: OnePlus

OnePlus mimo jiné potvrzuje použití senzoru IMX789 od Sony, který patří mezi nejnovější a také největší senzory na současném trhu. Nabídne například podporu 12bitového formátu RAW. Výrobce slibuje až 64krát barevnější výsledek. Máme očekávat dynamičtější a zářivější barvy.

Společnost také oznámila, že v oblasti kamerových systémů pro smartphony hodlá investovat 150 milionů dolarů v horizontu tří let.

„Pro OnePlus byl vždy nejdůležitější prémiový uživatelský zážitek. Počínaje rokem 2021 zlepšujeme možnosti a vlastnosti fotoaparátů našich smartphonů s podporou skutečně legendárního partnera, společnosti Hasselblad,“ řekl Pete Lau, zakladatel a generální ředitel společnosti OnePlus. „Díky špičkovému hardwarovému a výpočetnímu výkonu OnePlus a bohatým znalostem Hasselblad v tradiční fotografii jsem přesvědčen, že řada OnePlus 9 bude velkým skokem vpřed a nabídneme prémiový vlajkový fotoaparát.“

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim