reklama

Huawei AppGallery roste, i počet vývojářů

Huawei AppGallery roste, i počet vývojářů
2021-03-01T19:39:36+01:00
• 1. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Huawei stále musí řešit komplikace způsobené restrikcemi ze strany USA. Za celou dobu jde vidět, jak tato společnost investuje nemalé prostředky do mnoha sektorů, přičemž obchod s aplikacemi AppGallery vyžaduje největší pozornost. Jedná se totiž o alternativu k Obchodu Play od Googlu. Současně Huawei musí velmi rychle vyvíjet Huawei Mobile Services (HMS) pro vývojáře. Společnost se pochlubila čísly za rok 2020 a jde na nich vidět značný posun.

AppGallery na vzestupu

Dalo by se říci, že společnost Huawei uspěla tam, kde firmy Microsoft i BlackBerry selhaly. Samozřejmě tím myslíme vytvoření alternativního ekosystému, který by byl schopen konkurovat Obchodu Play od Googlu. Sice výrobce v poslední době nepředstavil mnoho smartphonů, tak i současné portfolio je značné.

Investice do AppGallery jdou vidět, jelikož v současné době Huawei registruje 2,3 milionu vývojářů, což je nárůst o 77 % oproti roku 2019. Nejvíce oblíbené hry jsou například AFK Arena, Asphalt 9: Legends, Clash of Kings a další. Co se týče distribuce aplikací, Huawei hlásí skok o 83 % v meziročním porovnání, přičemž konečné číslo je za rok 2020 přibližně 384 milionů. Firma se chlubí, že je to 500% nárůst.

appgallery huawei mini 1059x974x

Zdroj: Huawei

Huawei dále uvádí, že počet měsíčních aktivních uživatelů je 530 milionů, což je povzbudivé číslo, ale zároveň zmiňuje, že počet registrovaných uživatelů je 42 milionů. I tak zde vidět skok, jelikož v roce 2019 jich byl jeden milion. Čísla jsou brána z regionů jako Evropa, Latinská Amerika, Asie a Tichomoří, Střední východ a v Afrika.

Huawei se rozhodně umí pochlubit, ale ještě to neznamená, že by se firma mohla pouze radovat. Stále bude potřeba nemalých investic a nutnosti vyřešit problémů způsobených restrikcemi.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Kulíšek

2. 3. 2021, 8:25

Je to sice pěkné ale třeba jsem si koupil hodinky Huawei watch GT 2 a mám note 7 tel.rano s postele do koupelny cca 8m a na hodinkách mi ukazují 49 kroků nevím jestli když si koupím i tel.od Huawei jestli to bude lepší 🤔

Jan Kasik

2. 3. 2021, 7:59

když je začátek nula tak není problém udělat nárůstu o 80% škoda že se nepochlubi kolik aplikací třeba v těch %mají proti google play

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat