reklama

90 čínských společností začíná spolupracovat v oblasti polovodičů

90 čínských společností začíná spolupracovat v oblasti polovodičů
2021-02-01T13:30:33+01:00
• 1. 2. 2021

Zdroj: brinknews.com

V poslední době se objevilo více sankcí vůči čínským společnostem ze strany USA. Poslední takovou firmou, která se dostala do hledáčku americké administrativy, je Xiaomi. Sice v tomto případě nejde o zákaz spolupráce s dodavateli z USA, ale i tak jde vidět snaha, jak omezit čínské společnosti. Nejvíce na sankce trpí Huawei a ZTE, přičemž i tamější výrobce polovodičů zažívá nelehké časy. Ukazuje se, že čínské společnosti se kvůli sankcím začínají spojovat a budovat konkurenci pro americké firmy.

Vyřešení slabiny čínského trhu

Ačkoliv čínské společnosti umí vyrobit takřka cokoliv, tak v případě spotřební i jiné elektroniky se musí spoléhat na zahraniční společnosti, zejména v oblasti polovodičů. V tuto chvíli neexistuje významný hráč například v oblasti procesorů, který by pocházel z Číny. Tento problém se začíná pravděpodobně řešit, jelikož se spojilo 90 čínských společností a chtějí vytvořit National Technical Committee of Integrated Circuit Standardization (Národní technický výbor pro standardizaci integrovaných obvodů).

industryweek 28143 11 semiconductors and other electronic components 0 1024x577x

Zdroj: industryweek.com

Do této iniciativy se zapojují firmy jako Huawei HiSilicon, SMIC, Ali, Xiaomi, Tencent, China Mobile, ZTE, China Unicom a další. Cílem je vytvořit nové standardy, vylepšení stávajících, sledování vývoje, investice do něj a také sledování kvalit. Dalo by se tak říci, že se vytváří základ pro silnou konkurenci ze strany Číny. Samozřejmě je otázkou, jak daleko půjde samotný vývoj a jak nové uskupení pomůže v budování konkurenceschopnějšího trhu.

Spojení firem se zaměří nejen na mobilní sféru, ale také se očekává větší posun v oblastech jako cloud computing, IoT, big data, mobilní internet, mikroprocesory, paměti a další. Neočekáváme, že by výsledky byly vidět ještě v tomto roce, ale možná se díváme na začátek nezávislosti čínských firem na těch z USA a jiných částí světa. Čína by se tak mohla stát pomalinku méně závislou v případě polovodičů.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim