reklama

Vychází Chrome 88, dostává ještě jednu novinku

Vychází Chrome 88, dostává ještě jednu novinku
2021-01-20T13:30:56+01:00
• 20. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V prosinci minulého roku vyšla beta verze Chromu 88, která obsahuje několik novinek. Některé se týkají zejména vývojářů, ale najdou se vychytávky i pro uživatele. Například je možné aktivovat vytváření snímků obrazovek i v anonymním režimu. Dnes by měla být již verze 88 webového prohlížeče od Googlu dostupná, přičemž společnost informuje ještě o jedné novince.

Chrome 88

Google se snaží povýšit bezpečnost Chromu na co nejvyšší úroveň, ale kromě toho může posloužit jako správce hesel. Nejenže si umí zapamatovat hesla, ale nabízí také možnost generování. Kromě toho ve spolupráci s bezpečnostními firmami a také projekty, dokáže informovat uživatele, jestli bylo jeho heslo prolomeno nebo ohroženo. Uživatele upozorní na konkrétní stránce při přihlášení, že by si měl změnit heslo. Kromě toho lze v nastavení Chromu vidět detailnější informaci, kolik hesel je ohroženo.

ezgif 4 dbbaca6e6ea2 400x400x

Zdroj: Google

S verzí Chrome 88 jsme se dočkali ještě jedné funkce. Přímo v nastavení Chromu, v sekci hesla, se nově objevuje sekce slabých hesel. V tomto případě nejde o ohrožení účtů, ale jednoduše aplikace informuje uživatele, které účty nejsou zabezpečeny silnější heslem, tedy takovou sadou znaků, která je delší a kombinuje v sobě znaky a číslice.

Tato novinka je k dispozici v Chromu pro počítače a také iOS. Google tentokrát dal Android na poslední místo, kam zamíří funkcionalita až později.

Zdroje: 9to5google.com, security.googleblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim