reklama

MIUI 12.5 přináší rychlejší prostředí, nové tapety, lepší ochranu osobních dat a další novinky

MIUI 12.5 přináší rychlejší prostředí, nové tapety, lepší ochranu osobních dat a další novinky
2021-01-03T20:38:15+02:00
• 4. 1. 2021

Zdroj: Gizmochina.com

2

Xiaomi společně s představením nové řady svých top modelů Mi 11 uvedlo také novou verzi své nadstavby MIUI 12.5. Od loňského dubna se tak můžeme těšit na novou, aktualizovanou verzi systému, která je rychlejší a ekonomičtější, jak říká samotné Xiaomi. Díky přepsanému kódu nová verze MIUI využívá o 20 % méně paměti na pozadí, v průměru o 35 % klesla spotřeba energie a systémové aplikace jsou zredukovány o 25 %.

Spousta zajímavých novinek

Jednou z novinek, které jistě uvítáte, je zlepšená vibrační odezva u všech zařízení. MIUI 12.5 také přináší ochranu soukromí do schránky, která ukazuje, která aplikace čte obsah schránky a má přístup k nahrávání. Mezi novinky patří také mechanismus izolovaného prostoru, který samostatně izoluje alba. Jako další nová funkce ohledně ochrany osobních údajů je vylepšená funkce ochrany soukromí prohlížeče, ochrana soukromí v obchodě Xiaomi App Store a další.

002p2Zyzly1gm3uauzzp1j62yo1o0hdv02 1 1200x675x

Zdroj: xda-developers.com

Novinky se netýkají pouze pouze ochrany osobních dat, ale také docela podstatně propojení s vaším počítačem. Aktualizace přináší spolupráci mezi mobilními telefony a notebooky, nově si tedy můžete prohlížet mobilní upozornění na svém počítači, kopírovat text ze svého mobilního telefonu a vložit jej přímo do svého počítače, otevírat snímky obrazovky svého mobilního telefonu přímo na svém počítači a otevírat webové stránky z mobilního telefonu na počítači.

MIUI 125 Laptop phone integration 690x599x

zdroj: fonearena.com

Zajímavou novinkou jsou také zvuky notifikací, které nyní mají přírodní nádech. Zahrnují čtyři hlavní stanoviště. Jihoamerický deštný prales, Austrálie, východoafrické louky a polární kruh. Samotné Xiaomi říká, že můžete kombinovat více než 120 zvuků globálního prostředí. Všechny nové zvukové efekty jsou podle výrobce navrženy pro stereofonní reproduktory, poslech na monoreproduktoru může tedy být zajímavý.

MIUI 12.5 by mělo být dostupné pro všechna zařízení, na kterých běží MIUI 12, funkce se ale mohou lehce lišit. V Číně již probíhají první beta aktualizace, finální verze by měla být vypuštěna již v lednu tohoto roku. Aktualizaci v globálním měřítku si však Xiaomi prozatím nechává pro sebe, musíme si tedy bohužel ještě počkat.

Xiaomi Mi 11 Pro nabídne jiný design zad

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Tomáš Belko

VIP 5. 1. 2021, 10:51

Od te doby co mam miui 12 na redmi note 8t tak je to tragedie. Zere to neskutecne baterku.

Lukáš Drozd

VIP 4. 1. 2021, 16:39

Su zvědavej jestli tuto verzi dostane Xiaomi redmi note 8T

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim