reklama

Qualcomm představil Snapdragon 678

Qualcomm představil Snapdragon 678
2020-12-16T06:28:24+02:00
• 16. 12. 2020

Zdroj: Qualcomm

V roce 2018 jsme se dočkali uvedení SoC Snapdragon 675 od společnosti Qualcomm, přičemž se nabízí dobrý výkon, a to i na dnešní dobu. Bohužel jeho adopce nebyla tak rozšířená mezi společnostmi a spíše volili slabší a levnější verze, jako třeba Snapdragon 662. Model 675 již není nejmodernější v sérii 600, jelikož se nabízí například 690 s podporou sítí páté generace. Dnes Qualcomm uvedl modernizovanou verzi Snapdragon 678.

Snapdragon 678

Novinka je skoro k nerozeznání od původního modelu Snapdragon 675. Sdílí základní specifikace, jako jsou typy jader, grafiku nebo podporu foťáků a displeje. Rozdílů je zde vskutku minimální množství, ale dle společnosti se zapracovalo na efektivitě a výkonu.

Model Snapdragon 678 nabízí taktovací frekvenci 2,2 GHz, což je skok jen o 0,2 GHz oproti předchozímu modelu. Qualcomm dále uvádí, že vyladil grafiku, ale není nám známo, jakým přesně způsobem. Odhadujeme, že jen došlo na zvýšení frekvence. Jedinou podstatnější změnu vidíme ve specifikacích například v přidání LPI (low-power island) pro senzory, což by mělo snížit spotřebu energie.

Qualcomm Snapdragon 678 Mobile Platform 782x394x

Zdroj: fonearena.com

Snapdragon 678 nabízí stejný LTE modem X12 s maximální rychlostí stahování 600 Mbpps. Novinka je tak jen lehce modernizovanou variantou dva roky starého procesoru. I tak se může objevit v mnoha smartphonech střední třídy, případně zamíří do nižší střední třídy.

Zdroj: fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat