reklama

Google upravuje vzhled Fast Pair, inspiroval se u Applu

Google upravuje vzhled Fast Pair, inspiroval se u Applu
2020-12-26T13:30:50+02:00
• 26. 12. 2020

Zdroj: Google

Párování bezdrátového příslušenství bylo na Androidu vždy trochu komplikovanější, nebo delší. Standardně musíte jít do nastavení, sekce Bluetooth a pak nechat vyhledat zařízení, spárovat a pak jste se mohli pustit do používání. Google se na tento proces zaměřil a například u chytrých hodinek s Wear OS je celý proces do značné míry zjednodušeny. U sluchátek se na druhou stranu objevila technologie Fast Pair. Ta dostává aktualizaci, která se dotkla vzhledu oznámení.

Android Fast Pair – novinka zjednodušující párování BT sluchátek

Nové Fast Pair

Rozšíření Fast Pair slouží hlavně pro jednodušší párování zařízení s Bluetooth příslušenstvím. Je zde menší komplikace, jelikož sluchátka musí podporovat Fast Pair. Do této chvíle byl inicializační proces jen v podobě vyskakující notifikace. Google zapracoval na celkové podobě a vytvořil dialogové okno, které se vysune při prvotním párování ze spodní části displeje.

android fast pair new 1 591x1280x android fast pair new 2 591x1280x

Zdroj: 9to5google.com

Mnozí majitelé iOS zařízení si povšimnou podobnosti právě na jejich systému. Na druhou stranu se asi jedná o nejjednodušší řešení, kdy je vše na dosah palce. Toto grafické zobrazení se ale objeví jen při prvotním párování. Při druhém a dalším připojení se již zobrazí jednoduchá vyskakovací notifikace v horní části displeje. Také se nezobrazí na vašem druhém zařízení se stejným uživatelským účtem.

V tuto chvíli nevíme, jestli je tato novinka dostupná na všech zařízení. Google může zatím testovat novou podobu, případně je nutná instalace nové verze Google Play Služeb.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim