Zdroj: Dotekomanie.cz
Domů » Články »
Značku Bose asi není třeba podrobněji představovat, jedná se o předního výrobce audio zařízení. Dnes se v recenzi podíváme na jeden z jejich nejlepších modelů, a to sluchátka Bose NC 700 s Noise Cancelling. Jak obstojí v silné konkurenci ve stejné cenové hladině? Nabízí Bose NC 700 něco navíc?
Obsah balení
Po otevření krabičky vás přivítá černý oválný obal, ve kterém se nachází samotná sluchátka. Pouzdro je opravdu pevné a tak se o sluchátka nemusíte bát. Jelikož sluchátka nelze nijak složit, je také trochu větší, s čímž je nutné počítat.
Velice mě potěšil vnitřní obsah, jelikož kromě sluchátek se v něm schovávají v přihrádce s magnetickým poklopem dva kabely. První z nich poslouží pro nabíjení, jedná se o USB-C na USB-A, a druhým je kabel z 2,5 mm na 3,5 mm jack, který využijete v případě drátového spojení s vaším telefonem.
Zdroj: Dotekomanie.cz
Konstrukce
Na první pohled sluchátka Bose NC 700 zaujme zajímavým originálním designem, takže si je rozhodně nespletete s jiným modelem. Konstrukce může na první pohled vypadat lehce a snad zlomitelně, je však relativně bytelná. Hlavní rám sluchátek je totiž kovový, což tomu jistě pomáhá. Horní hrana je však ze strany kontaktu s vaší hlavou velmi příjemně polstrovaná a pogumovaná, a tak vás ani při delším poslouchání nebudou sluchátka tlačit.
Samotné stříbrné mušle jsou plastové, což je ale standardní a naopak jsou díky tomu sluchátka lehčí. Váha 250 gramů je za mě zcela v pořádku a i při delším poslouchání mě sluchátka nijak na hlavě netlačila a jinak nevadila. Dostupná jsou v Česku běžně ve stříbrné a černé barevné variantě.
Zdroj: Dotekomanie.cz
Pro ovládání sluchátek slouží hned tři tlačítka a jedna dotyková plocha pro gesta. Upřímně mi chvíli zabralo naučit se ovládání, pak jsem ale naopak vítal jeho širší možnosti. Na levém sluchátku se nachází jedno tlačítko pro ovládání potlačení hluku. Při stisku přepínáte mezi nejvyšší intenzitou potlačení (hodnota 10), středním (hodnota 5) a žádným (hodnota 0). To si navíc můžete přizpůsobit v nastavení. Při podržení aktivujete režim konverzace, ve kterém slyšíte hlasy okolí. To funguje opravdu dobře.
Pravé sluchátko nabízí dvě tlačítka – to výše umístěné slouží k zapnutí a párování, to druhé pak pro aktivaci hlasové asistentky. Pro pozastavení hudby stačí dvakrát poklepat na dotykovou plochu právě na pravé mušli. Dále pak můžete tažením směrem dopředu se posunout na další skladbu, dozadu na předchozí a pak nastavovat hlasitost tažením nahoru/dolu. Posledním gestem je dlouhé podržení dotykové plochy.
Z počátku jsem se obával, že bude docházet k dotekům omylem, ale v praxi jsem tento problém neměl. Gesta také fungují překvapivě dobře a spolehlivě.
Specifikace
Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.0 a neměl jsem s připojením žádný problém. Párování proběhlo hned a vždy po zapnutí sluchátek tlačítkem na boku se mi okamžitě připojila. Vždy po zapnutí a připojení vám v uchu zazní jméno zařízení, ke kterému se sluchátka připojila, což je příjemné zvlášť pokud máte doma hodně elektroniky jako já.
Bose NC 700 zvládají také jako konkurence připojení ke dvěma zařízením najednou. Vyzkoušel jsem tuto funkci s iPhonem Xs a iPadem Pro a funguje zcela bez problémů. Vždy po pozastavení hudby na jednom zařízení jsem mohl okamžitě pustit na druhém.
- 8 mikrofonů
- 6 mikrofonů pro Active Noise Cancelling (ANC)
- 4 mikrofony pro nahrávání hlasu (2 stejné jako u ANC)
- Bluetooth dosah: až 10 m
- Bluetooth verze: 5.0
- Kodek SBC a AAC
- Výdrž baterie: až 20 hodin
- Nabíjení baterie: do 2,5 hodin
- Quick 15-minute charge: na 3,5 hodiny poslouchání
- Nabíjení: USB-C
- 2,5 mm audio kabel pro drátové připojení se standard 3,5 mm jack side
Pro připojení k telefonu drátově poslouží již zmíněný konektor 2,5mm jack na těle sluchátek. Na druhém konci je naštěstí standardní 3,5mm jack. Příliš nechápu, proč zde výrobce zvolil řešení menšího jacku, což akorát znemožňuje použití jakéhokoliv kabelu, který má na obou stranách 3,5 mm jack. Navíc pak musíte vždy hledat správný konec.
Napájení pak probíhá přes standardní USB-C. Potěší funkce rychlého nabití, kdy za 15 minut dostanete do sluchátek energii na 3,5 hodinové poslouchání.
Při každém zapnutí mě také velmi zaujalo, že vám sluchátka krom připojení zmíní také zbývající kapacitu baterie. Tu vám ale neřeknou v nic neříkajících procentech, ale v hodinách. To se mi velmi líbilo.
Zvukový výstup
Zvukový výstup je jedním slovem skvělý pro každého posluchače. Přišel mi opravdu velmi vyladěný i na dlouhé poslouchání. Žádné příliš výrazné basy, nebo uřvané výšky. Zvuk se ze sluchátek line příjemný a pokud naopak chcete větší basy, můžete si je v aplikaci přidat.
Potlačení hluku funguje na jedničku podobně jako třeba na Sony WH-1000MX3. Velice potěší stupnice tlumení od 0 až do 10. Při velkém hluku, například při jízdě v pražském metru, vám samozřejmě neudělají ticho jako v kostele, to si myslím že vzhledem k hluku v tomto prostředí tunelu metra nezvládnou asi žádná sluchátka. Při spuštění hudby však budete slyšet jen drobný hluk na pozadí.
Pro poslech je k dispozici kodek AAC, případně SBC. Za mě je to zcela dostatečné, někteří audiofilové možná budou zklamání absencí aptX kodeku.
Ihned po párování mě telefon nabídnul stažení aplikace Bose Music. V ní si můžete především přizpůsobit zvukový výstup. Nachází se zde nastavení hlasitosti, potlačení hluku v deseti úrovních a dále mě potěšil především ekvalizér. Ten je řešený pomocí tří parametrů – basy, středy a výšky. Podle vašeho vkusu pak můžete třeba přidat basy a nebo ubrat výšky. Na stupnici můžete jít od -10 až do +10.
Aplikace vám také příjemně představí možnosti ovládání sluchátek. Dále si můžete organizovat spárovaná zařízení, nastavit zkratku při dlouhém podržení dotykové plochy, nastavit za jak dlouho se mají automaticky sluchátka vypnout a další. Je zde také možnost vypnout/zapnout automatické vypnutí po 1 hodině bez pohybu sluchátek. To je příjemný bonus, ale osobně postrádám automatické pozastavení hudby při sundání sluchátek z hlavy. Chybí mi také naopak automatické zapnutí sluchátek při nasazení na hlavu. Vždy je musíte tedy ručně zapnout tlačítkem.
Zdroj: Dotekomanie.cz
Zajímavou funkcí bylo Bose AR, což měla být celá platforma využívající rozšířenou realitu. Tato funkce byla však již ukončena a není nijak dostupná.
Zhodnocení
Sluchátka Bose NC 700 patří mezi to nejlepší na dnešním trhu v kategorii Noise Cancelling modelů kolem 10 tisíc korun. Zvukový výstup je výborně naladěný a i po dlouhém poslechu budete spokojeni. Výborně potlačení hluku s širokým nastavením zase oceníte v hlučném prostředí. Jedná se navíc o líbivá elegantní sluchátka.
Ačkoliv zde výrobce integroval několik chytrých funkcí, dokázal bych si jich představit ještě o trochu více. Osobně jsem nejvíce postrádal automatické zapnutí při nasazení nebo automatické pozastavení hudby při sundání z hlavy. Potěšilo by mě také adaptivní potlačení šumu v závislosti na prostředí.
Přesto vše za necelých deset tisíc korun dostanete jedny z nejlepších bezdrátových sluchátek na trhu, které vydržíte používat hodiny.
Klady
- Stylový elegantní design
- Kvalitní zpracování
- Výborné potlačení hluku
- Skvělá výdrž baterie
- Připojení dvou zařízení zároveň
Zápory
- Neumí pokročilejší kodeky jako aptX
- Ocenil bych automatické pozastavení hudby či automatické zapnutí
Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Smarty.cz. Sluchátka si můžete zakoupit u partnera ZDE
Domů » Články »
Komentáře