reklama

Bose NC 700 – zaujmou nejen originálním designem recenze

Bose NC 700 – zaujmou nejen originálním designem [recenze]
2020-12-20T13:30:15+01:00
• 20. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Značku Bose asi není třeba podrobněji představovat, jedná se o předního výrobce audio zařízení. Dnes se v recenzi podíváme na jeden z jejich nejlepších modelů, a to sluchátka Bose NC 700 s Noise Cancelling. Jak obstojí v silné konkurenci ve stejné cenové hladině? Nabízí Bose NC 700 něco navíc?

Obsah balení

Po otevření krabičky vás přivítá černý oválný obal, ve kterém se nachází samotná sluchátka. Pouzdro je opravdu pevné a tak se o sluchátka nemusíte bát. Jelikož sluchátka nelze nijak složit, je také trochu větší, s čímž je nutné počítat.

Velice mě potěšil vnitřní obsah, jelikož kromě sluchátek se v něm schovávají v přihrádce s magnetickým poklopem dva kabely. První z nich poslouží pro nabíjení, jedná se o USB-C na USB-A, a druhým je kabel z 2,5 mm na 3,5 mm jack, který využijete v případě drátového spojení s vaším telefonem.

Bose NC700 08 6000x3368x Bose NC700 10 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Konstrukce

Na první pohled sluchátka Bose NC 700 zaujme zajímavým originálním designem, takže si je rozhodně nespletete s jiným modelem. Konstrukce může na první pohled vypadat lehce a snad zlomitelně, je však relativně bytelná. Hlavní rám sluchátek je totiž kovový, což tomu jistě pomáhá. Horní hrana je však ze strany kontaktu s vaší hlavou velmi příjemně polstrovaná a pogumovaná, a tak vás ani při delším poslouchání nebudou sluchátka tlačit.

Bose NC700 07 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Samotné stříbrné mušle jsou plastové, což je ale standardní a naopak jsou díky tomu sluchátka lehčí. Váha 250 gramů je za mě zcela v pořádku a i při delším poslouchání mě sluchátka nijak na hlavě netlačila a jinak nevadila. Dostupná jsou v Česku běžně ve stříbrné a černé barevné variantě.

Bose NC700 06 6000x3368x Bose NC700 04 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pro ovládání sluchátek slouží hned tři tlačítka a jedna dotyková plocha pro gesta. Upřímně mi chvíli zabralo naučit se ovládání, pak jsem ale naopak vítal jeho širší možnosti. Na levém sluchátku se nachází jedno tlačítko pro ovládání potlačení hluku. Při stisku přepínáte mezi nejvyšší intenzitou potlačení (hodnota 10), středním (hodnota 5) a žádným (hodnota 0). To si navíc můžete přizpůsobit v nastavení. Při podržení aktivujete režim konverzace, ve kterém slyšíte hlasy okolí. To funguje opravdu dobře.

Pravé sluchátko nabízí dvě tlačítka – to výše umístěné slouží k zapnutí a párování, to druhé pak pro aktivaci hlasové asistentky. Pro pozastavení hudby stačí dvakrát poklepat na dotykovou plochu právě na pravé mušli. Dále pak můžete tažením směrem dopředu se posunout na další skladbu, dozadu na předchozí a pak nastavovat hlasitost tažením nahoru/dolu. Posledním gestem je dlouhé podržení dotykové plochy.

Z počátku jsem se obával, že bude docházet k dotekům omylem, ale v praxi jsem tento problém neměl. Gesta také fungují překvapivě dobře a spolehlivě.

Bose NC700 02 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Specifikace

Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.0 a neměl jsem s připojením žádný problém. Párování proběhlo hned a vždy po zapnutí sluchátek tlačítkem na boku se mi okamžitě připojila. Vždy po zapnutí a připojení vám v uchu zazní jméno zařízení, ke kterému se sluchátka připojila, což je příjemné zvlášť pokud máte doma hodně elektroniky jako já.

Bose NC 700 zvládají také jako konkurence připojení ke dvěma zařízením najednou. Vyzkoušel jsem tuto funkci s iPhonem Xs a iPadem Pro a funguje zcela bez problémů. Vždy po pozastavení hudby na jednom zařízení jsem mohl okamžitě pustit na druhém.

 • 8 mikrofonů
 • 6 mikrofonů pro Active Noise Cancelling (ANC)
 • 4 mikrofony pro nahrávání hlasu (2 stejné jako u ANC)
 • Bluetooth dosah: až 10 m
 • Bluetooth verze: 5.0
 • Kodek SBC a AAC
 • Výdrž baterie: až 20 hodin
 • Nabíjení baterie: do 2,5 hodin
 • Quick 15-minute charge: na 3,5 hodiny poslouchání
 • Nabíjení: USB-C
 • 2,5 mm audio kabel pro drátové připojení se standard 3,5 mm jack side

Pro připojení k telefonu drátově poslouží již zmíněný konektor 2,5mm jack na těle sluchátek. Na druhém konci je naštěstí standardní 3,5mm jack. Příliš nechápu, proč zde výrobce zvolil řešení menšího jacku, což akorát znemožňuje použití jakéhokoliv kabelu, který má na obou stranách 3,5 mm jack. Navíc pak musíte vždy hledat správný konec.

Napájení pak probíhá přes standardní USB-C. Potěší funkce rychlého nabití, kdy za 15 minut dostanete do sluchátek energii na 3,5 hodinové poslouchání.

Při každém zapnutí mě také velmi zaujalo, že vám sluchátka krom připojení zmíní také zbývající kapacitu baterie. Tu vám ale neřeknou v nic neříkajících procentech, ale v hodinách. To se mi velmi líbilo.

Bose NC700 03 5824x3269x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zvukový výstup

Zvukový výstup je jedním slovem skvělý pro každého posluchače. Přišel mi opravdu velmi vyladěný i na dlouhé poslouchání. Žádné příliš výrazné basy, nebo uřvané výšky. Zvuk se ze sluchátek line příjemný a pokud naopak chcete větší basy, můžete si je v aplikaci přidat.

Potlačení hluku funguje na jedničku podobně jako třeba na Sony WH-1000MX3. Velice potěší stupnice tlumení od 0 až do 10. Při velkém hluku, například při jízdě v pražském metru, vám samozřejmě neudělají ticho jako v kostele, to si myslím že vzhledem k hluku v tomto prostředí tunelu metra nezvládnou asi žádná sluchátka. Při spuštění hudby však budete slyšet jen drobný hluk na pozadí.

Pro poslech je k dispozici kodek AAC, případně SBC. Za mě je to zcela dostatečné, někteří audiofilové možná budou zklamání absencí aptX kodeku.

Ihned po párování mě telefon nabídnul stažení aplikace Bose Music. V ní si můžete především přizpůsobit zvukový výstup. Nachází se zde nastavení hlasitosti, potlačení hluku v deseti úrovních a dále mě potěšil především ekvalizér. Ten je řešený pomocí tří parametrů – basy, středy a výšky. Podle vašeho vkusu pak můžete třeba přidat basy a nebo ubrat výšky. Na stupnici můžete jít od -10 až do +10.

Bose NC700 12 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aplikace vám také příjemně představí možnosti ovládání sluchátek. Dále si můžete organizovat spárovaná zařízení, nastavit zkratku při dlouhém podržení dotykové plochy, nastavit za jak dlouho se mají automaticky sluchátka vypnout a další. Je zde také možnost vypnout/zapnout automatické vypnutí po 1 hodině bez pohybu sluchátek. To je příjemný bonus, ale osobně postrádám automatické pozastavení hudby při sundání sluchátek z hlavy. Chybí mi také naopak automatické zapnutí sluchátek při nasazení na hlavu. Vždy je musíte tedy ručně zapnout tlačítkem.

IMG 4794 1125x2436x IMG 4796 1125x2436x IMG 4795 1125x2436x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zajímavou funkcí bylo Bose AR, což měla být celá platforma využívající rozšířenou realitu. Tato funkce byla však již ukončena a není nijak dostupná.

Zhodnocení

Sluchátka Bose NC 700 patří mezi to nejlepší na dnešním trhu v kategorii Noise Cancelling modelů kolem 10 tisíc korun. Zvukový výstup je výborně naladěný a i po dlouhém poslechu budete spokojeni. Výborně potlačení hluku s širokým nastavením zase oceníte v hlučném prostředí. Jedná se navíc o líbivá elegantní sluchátka.

Ačkoliv zde výrobce integroval několik chytrých funkcí, dokázal bych si jich představit ještě o trochu více. Osobně jsem nejvíce postrádal automatické zapnutí při nasazení nebo automatické pozastavení hudby při sundání z hlavy. Potěšilo by mě také adaptivní potlačení šumu v závislosti na prostředí.

Přesto vše za necelých deset tisíc korun dostanete jedny z nejlepších bezdrátových sluchátek na trhu, které vydržíte používat hodiny.

Bose NC700 13 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Klady

 • Stylový elegantní design
 • Kvalitní zpracování
 • Výborné potlačení hluku
 • Skvělá výdrž baterie
 • Připojení dvou zařízení zároveň

Zápory

 • Neumí pokročilejší kodeky jako aptX
 • Ocenil bych automatické pozastavení hudby či automatické zapnutí

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Smarty.cz. Sluchátka si můžete zakoupit u partnera ZDE

smarty 1584x396x

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim