reklama

Bývalí zaměstnanci Vertu zakládají novou značku

Bývalí zaměstnanci Vertu zakládají novou značku
2020-11-13T17:54:44+02:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: GSMArena.com

Po více než dvouleté odmlce se začíná rýsovat pokračování myšlenky telefonů ve jménu značky Vertu, která v roce 2018 zbankrotovala s astronomickými dluhy ve výši téměř 4 miliard dolarů. Poslední významnější model nesl název Aster P a jeho pořizovací cena v přepočtu startovala od hranice 115 tisíc korun. Někteří majitelé těchto zařízení dodnes evidentně nemohou usínat s myšlenkou konce.

Volání investorů vyslyšeno

I přes minimální zájem ze strany konečných spotřebitelů se bývalí zaměstnanci rozhodli vzkřísit značku pod zbrusu novým jménem Xor. Velkou měrou přispěl Hutch Hutchinson, jakožto bývalý šéf designu u Vertu. S financováním pomohli také samotní zákazníci, protože si přejí utrácet nemalé částky za velmi nadstandardní telefony. I když jejich stránka výbavy nešlape pod tím nejlepším hardwarem na mobilním trhu.

Xor Titanium 2 2000x1343x Xor Titanium 4 1800x1200x

Zdroj: GSMArena.com

První telefon s názvem Xor Titanium dorazí do Velké Británie už v 1. čtvrtletí příštího roku za doporučenou cenu od 3 000 liber (tj. cca 88 972 Kč). Model si samozřejmě udrží ručně vyráběný způsob sestavení, klasickou T9 klávesnici a prémiové materiály. Kromě telefonování s funkcí aktivního potlačení okolního zvuku či posílání SMS zpráv bude například možné na dálku smazat všechna uložená data v případě zneužití.

Velikost baterie zatím neznáme, ale potěší bezdrátovým dobíjením a výdrží do 5 dnů. Šifrovaná komunikace pomocí AES-256 půjde jen mezi stejnými zařízeními. Závěrem se hodí zmínit zakázkově vytvořená platforma na linuxovém jádře.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat