reklama

Bývalí zaměstnanci Vertu zakládají novou značku

Bývalí zaměstnanci Vertu zakládají novou značku
2020-11-13T17:54:44+01:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: GSMArena.com

Po více než dvouleté odmlce se začíná rýsovat pokračování myšlenky telefonů ve jménu značky Vertu, která v roce 2018 zbankrotovala s astronomickými dluhy ve výši téměř 4 miliard dolarů. Poslední významnější model nesl název Aster P a jeho pořizovací cena v přepočtu startovala od hranice 115 tisíc korun. Někteří majitelé těchto zařízení dodnes evidentně nemohou usínat s myšlenkou konce.

Volání investorů vyslyšeno

I přes minimální zájem ze strany konečných spotřebitelů se bývalí zaměstnanci rozhodli vzkřísit značku pod zbrusu novým jménem Xor. Velkou měrou přispěl Hutch Hutchinson, jakožto bývalý šéf designu u Vertu. S financováním pomohli také samotní zákazníci, protože si přejí utrácet nemalé částky za velmi nadstandardní telefony. I když jejich stránka výbavy nešlape pod tím nejlepším hardwarem na mobilním trhu.

Xor Titanium 2 2000x1343x Xor Titanium 4 1800x1200x

Zdroj: GSMArena.com

První telefon s názvem Xor Titanium dorazí do Velké Británie už v 1. čtvrtletí příštího roku za doporučenou cenu od 3 000 liber (tj. cca 88 972 Kč). Model si samozřejmě udrží ručně vyráběný způsob sestavení, klasickou T9 klávesnici a prémiové materiály. Kromě telefonování s funkcí aktivního potlačení okolního zvuku či posílání SMS zpráv bude například možné na dálku smazat všechna uložená data v případě zneužití.

Velikost baterie zatím neznáme, ale potěší bezdrátovým dobíjením a výdrží do 5 dnů. Šifrovaná komunikace pomocí AES-256 půjde jen mezi stejnými zařízeními. Závěrem se hodí zmínit zakázkově vytvořená platforma na linuxovém jádře.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim