reklama

Macy s M1 procesorem podporují WiFi 6, MacBook Air se dočkal „nové“ klávesnice

Macy s M1 procesorem podporují WiFi 6, MacBook Air se dočkal „nové“ klávesnice
2020-11-13T13:34:50+01:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: MacRumors

MacBook Air, 13palcový MacBook Pro a Mac mini jsou první produkty, u kterých Apple použil svůj zbrusu nový čip M1. Jedná se o ARM architekturu a procesor je samozřejmě vyroben 5nm procesem. M1 je osmijádrový, přičemž čtyři jádra jsou výkonná a čtyři úspornější. Celkem je zde 16 mld. tranzistorů.

Více jsme o M1 procesoru naspali v tomto článku: Apple představil nový MacBook Air s ARM procesorem, zaujme dlouhou výdrží baterie až 18 hodin

M1 podporuje nové standardy

Kromě toho ale nový procesor přináší poprvé podporu WiFi 6 a 802.11ax. Podpora WiFi 6 se na Apple zařízeních začala pomalu šířit od iPadu Pro 2020. Do Maců se ale funkce dostává až nyní. WiFi 6 přináší lepší energetickou účinnost (takže úspornější) a je ideální do domácnosti, kde se používá spousta chytrých produktů připojených k WiFi. Výrobci routerů WiFi 6 přijali už před nějakou dobou a šestá generace zdá se být brzkým standardem. Přítomnost „šestky“ v nových Macích je vítanou novinkou. 

M1

Zdroj: MacRumors

Žádný z aktualizovaných Mac počítačů nezískal zásadní konstrukční změny. Ovšem MacBook Air obsahuje lehce upravenou klávesnici, která místo Launchpadu získává vyhledávání Spotlight. Dále je novinkou klávesa Diktování a Nerušit. Tyto klávesy nahradily doposud standardní klávesy pro úpravu jasu klávesnice. 

M1

Zdroj: MacRumors

Také klávesa Fn ve spodní části klávesnice byla lehce upravena, nově slouží jako aktivátor emoji nabídky. Kromě těchto drobností je klávesnice úplně totožná, jako u MacBooku Air ze začátku letošního roku. První objednávky nového MacBooku budou dopraveny do 17. listopadu. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim