Macy s M1 procesorem podporují WiFi 6, MacBook Air se dočkal „nové“ klávesnice

Macy s M1 procesorem podporují WiFi 6, MacBook Air se dočkal „nové“ klávesnice
2020-11-13T13:34:50+02:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: MacRumors

MacBook Air, 13palcový MacBook Pro a Mac mini jsou první produkty, u kterých Apple použil svůj zbrusu nový čip M1. Jedná se o ARM architekturu a procesor je samozřejmě vyroben 5nm procesem. M1 je osmijádrový, přičemž čtyři jádra jsou výkonná a čtyři úspornější. Celkem je zde 16 mld. tranzistorů.

Více jsme o M1 procesoru naspali v tomto článku: Apple představil nový MacBook Air s ARM procesorem, zaujme dlouhou výdrží baterie až 18 hodin

M1 podporuje nové standardy

Kromě toho ale nový procesor přináší poprvé podporu WiFi 6 a 802.11ax. Podpora WiFi 6 se na Apple zařízeních začala pomalu šířit od iPadu Pro 2020. Do Maců se ale funkce dostává až nyní. WiFi 6 přináší lepší energetickou účinnost (takže úspornější) a je ideální do domácnosti, kde se používá spousta chytrých produktů připojených k WiFi. Výrobci routerů WiFi 6 přijali už před nějakou dobou a šestá generace zdá se být brzkým standardem. Přítomnost „šestky“ v nových Macích je vítanou novinkou. 

M1

Zdroj: MacRumors

Žádný z aktualizovaných Mac počítačů nezískal zásadní konstrukční změny. Ovšem MacBook Air obsahuje lehce upravenou klávesnici, která místo Launchpadu získává vyhledávání Spotlight. Dále je novinkou klávesa Diktování a Nerušit. Tyto klávesy nahradily doposud standardní klávesy pro úpravu jasu klávesnice. 

M1

Zdroj: MacRumors

Také klávesa Fn ve spodní části klávesnice byla lehce upravena, nově slouží jako aktivátor emoji nabídky. Kromě těchto drobností je klávesnice úplně totožná, jako u MacBooku Air ze začátku letošního roku. První objednávky nového MacBooku budou dopraveny do 17. listopadu. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat