reklama

Google Plex je odpovědí na Apple Card

Google Plex je odpovědí na Apple Card
2020-11-18T19:04:50+01:00
• 18. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Dnes jsme se dočkali představení nové verze Google Pay, která nabízí větší možnosti, ale zároveň je omezena jen na USA. Dlouhou dobu se mluvilo o tom, že i Google vstoupí na trh s digitálními účty, což se dnes stalo, ale trochu jiným způsobem, než je běžné. Nová služba se jmenuje Google Plex.

Google Pay se mění, nová verze jen pro vyvolené

Plex v Google Pay

Při prvním pohledu by se dalo jednoduše definovat službu Google Plex jako konkurenci pro Apple Card, ale není to tak jednoduché. Zatímco Apple spolupracuje jen s jedním partnerem Goldman Sachs, tak v případě Google jde rovnou o několik bankovních institucí, přičemž si budou uživatelé moci vybrat mezi jednotlivými verzemi. Vše ale spojuje několik parametrů. Například zde nejsou jakékoliv poplatky ani podmínky navíc.

Blogpost Cache 2up still 2000x1200max 1000x1000 1000x600x

Zdroj: Google

Google Plex je ve svém základu jako každá jiná podobná digitální služba, tedy digitální účet. Můžete si na Plex vložit peníze, spořit, posílat je na jiné účty a tak podobně. Součástí bude navíc debetní karta, a to i ve fyzické podobě.

Google Plex Card 980x686 980x686x

Zdroj: droid-life.com

Tato služba bude dostupná z nové aplikace Google Pay a bude dostupná v příštím roce, ale samozřejmě jen v USA. Google tedy má konkurenci pro Apple Card, ale je zde podstatný rozdíl. Apple Card můžete mít jen na Apple zařízeních, zatímco Google Plex je společně s novou verzí Google Pay dostupná na Androidu i na iOS, byť placení přes NFC na iPhonu nebude možné.

Zdroje: droid-life.com, androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

David Rieger

19. 11. 2020, 11:22

Ať si google strčí pay do pr.ele, dokud nezprovozní všechny platformy, tak je to jen poloviční služba, klamání zákazníka.

To zní dobře, ještě uvidíme kdy se strejda Gogol odkopne v ČR.

Přemysl Vaculík

VIP 19. 11. 2020, 6:51

Moc bych se netěšil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim