reklama

Aplikace Google Telefon asi dostane nové logo a název

Aplikace Google Telefon asi dostane nové logo a název
2020-11-23T17:32:59+01:00
• 24. 11. 2020

Zdroj: 9to5google.com

2

Google nedávno představil nové ikony pro své služby a aplikace, přičemž došlo k přejmenování placené verze Google účtů. Už nyní byste měli mít k dispozici nové ikony běžných aplikací, jako třeba Gmail, Google Fotky, Mapy, Google Disk a dalších. Zřejmě změny budou pokračovat dál.

Google Telefon s novým názvem?

České názvy některých aplikací od Googlu mohou být trochu matoucí. Příkladem může být třeba Zprávy. Tento jednoduchý název je pro komunikační aplikaci, ale pokud napíšete Zprávy Google, tak se jedná o informační aplikaci. V případě anglického názvu Google Phone se označuje aplikace pro telefonování. Český název je Telefon od Googlu, který je v našem jazyce trochu méně přesný. Zde se ale podle posledních náznaků dočkáme nového označení.

Již nyní se v některých materiálech objevuje název Google Call. Zde není jasné, jak se bude aplikace jmenovat v českém jazyce, mohli bychom jen hádat. Možná se dočkáme velmi prostého Google Telefonování? To zatím nevíme. Nebude se ale jednat o jedinou změnu. Google by měl představit i novou ikonu. Místo původní dominantní modré se máme dočkat zelené barvy, případně bude k dispozici barevná ikona.

google call 1000x822x

Zdroj: 9to5google.com

Samozřejmě se Google může rozhodnout použít obě verze ikon, ale bude to trochu matoucí. Běžné komunikační aplikace jsou standardně modré, ale možná se dočkáme barevné změny u všech, což by nemuselo být zrovna pozitivní. Nyní je rozlišíte od ostatních aspoň podle barvy.

Screenshot 20201123 172018 1080x2340x Screenshot 20201123 172025 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dá se spekulovat, že tato drobná novinka bude souviset s možností rozšíření aplikace Google Telefon na všechny smartphony, přičemž se očekává, že bude k dispozici i možnost nahrávání hovorů.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Grec

25. 11. 2020, 15:56

Ostatní firmy udělají re-design celého operačního systému i s ikonama. A Google udělá jedno logo za 2 měsíce ,takže se vám půlka ikon nehodí k druhým. A úplně upřímně mít 4 stejné barvy v každé ikoně je trochu cirkus. To nemohli každou ikonu udělat třeba jinou celistvou barvou? Jak má člověk vypadat seriózně když mu mobil vypadá jak vlajka gay pride ????

Ondra Kalousek

24. 11. 2020, 14:52

Narozdíl od těch duhových ikonek které mě moc nepotěšily (jsou všechny stejně duhové až je to moc), mě nová telefonická ikonka potěšila.

Řekl bych že to bude Google Volání nebo Hovory.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat