reklama

Google mění vyhledávání, nabídne se režim „konverzace“

Google mění vyhledávání, nabídne se režim „konverzace“
2020-11-23T18:21:24+01:00
• 24. 11. 2020

Zdroj: Google

Pokud umíte používat vyhledávání na internetu, nic vám nezůstane skryto. Mnohdy postačí položit jednoduchou otázku a Google v rámci svých systémů detekuje smysl, přičemž se snaží porozumět tomu, co hledáte. Dokáže nabídnout relevantní výsledky, které nejsou založeny jen na jednotlivých slovech. Celý systém se vylepšuje o jednoduchou funkci, kterou již používá.

Plynulejší vyhledávání

Google Asistent disponuje možností takzvané konverzace, kdy můžete zadávat úkoly nebo otázky postupně, přičemž detekuje jejich návaznost. Můžete se tak zeptat na věk konkrétní osobnosti a následně můžete položit další otázku jen se zájmenem. Systém tedy porozumí, že se stále vyptáváte na konkrétní osobu. Podobný systém míří i do Google vyhledávání.

Díky novému systému budete moci zahájit vyhledávací maraton, kde se Google pokusí nabídnout návaznost. Pokud tedy budete hledat například recept na pečenou husu, nabídnou se běžné výsledky. Následně chcete dohledat, jak se porcuje, ale to je v rámci starého systému další vyhledávání. V novém režimu už nebudete muset znovu zadat několik klíčových slov. Google si zapamatuje, co jste hledali před tím a následně bude stačit jen zadat „porcování“. Vyhledávání automaticky nabídne možnost dohledání „naporcování husy“.

ezgif 3 96e6cce2c4bf 249x500x

Zdroj: Google

Podobně tomu bude v případě hledání filmů v rámci jednoho tématu. Sice můžete odděleně hledat filmy samostatně, ale Google Vyhledávání se pokusí odhadnout, jakou tématiku hledáte a nabídne vám návrhy v této kategorii.

Součástí vylepšeného vyhledávání bude také nabídnutí populárních vyhledávání v rámci toho, co aktuálně hledáte. Google neuvedl, kdy budou novinky dostupné, ale může se tak stát v dohledné době.

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim