reklama

Google Mapy zavádí nové funkce určené pro cyklisty

Google Mapy zavádí nové funkce určené pro cyklisty
2020-10-26T08:00:23+02:00
• 26. 10. 2020

Zdroj: Google

Podle Googlu během vypuknutí koronavirové epidemie zásadně vzrostla poptávka po cyklistické navigaci v jeho aplikaci Google Mapy. Počet žádostí údajně vzrostl až o 69 %, a tak Google pro příznivce cyklistiky přidal do svých Map několik užitečných funkcí a cyklonavigaci pro některá velká města.

Google Mapy se dočkají nové navigace

Mapy a cyklisti

Google k vytvoření funkce použil algoritmus umělé inteligence, crowdsourcingová data a data shromážděná lokálními obcemi či městy. V některých velkých městech vás tedy mohou Google Mapy provést cyklostezkami a uličkami vhodnými pro cyklisty. Nicméně tyto výhody vám nabídne také trasa pro pěší.

20201023105618617 523x240x

Zdroj: edunews.net.cn

Zásadní novinkou je integrace navigace k místu s půjčovnou kol, je-li k dispozici, a také ke stanici veřejné dopravy, která je dostupná pro cestující s jízdním kolem. Google Mapy mají také novu integraci s některými půjčovnami kol, takže si můžete u vybrané půjčovny kolo rezervovat již v Mapách a na místě si pak již kolo jen vyzvednout a směle se vydat na cestu.

Tato funkce u nás zatím bohužel není dostupná, ale snad se jí v blízké době také dočkáme.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim