reklama

tvOS 14 nepodporuje 4K YouTube videa

tvOS 14 nepodporuje 4K YouTube videa
2020-09-21T16:30:22+01:00
• 21. 9. 2020

Zdroj: MacRumors

Jednou z funkcí tvOS 14 je poprvé podpora 4K videí. Nejen my, ale i další lidé po celém světě si všimli, že 4K video obsah není k dispozici po přechodu na nový operační systém. 

tvOS 14 má zvláštní problém se 4K

Výběr 4K videa na Apple TV 4K s tvOS 14 omezuje přehrávání videa na 1080p, což je stejná kvalita přehrávání, která byla k dispozici i na starších systémech. Dokonce sám Apple na svém webu uvádí, že podpora YouTube videí v rozlišení 4K je funkce, která je součástí nové aktualizace. Ve skutečnosti ale funkce v softwaru chybí.

tvOS 14

Zdroj: MacRumors

Není jasné, proč tomu tak je. Někteří uživatelé si na Twitteru stěžovali, že přehrávání 4K fungovalo jen v některých případech. Mohlo by to znamenat, že YouTube má ve své aplikaci nějakou chybu, která funkci deaktivuje. 

Tým YouTube ale uvedl, že Apple TV 4K nepodporuje VP9. Znamená to tedy, že YouTube není schopno podporu 4K dodat, protože poslední generace Apple TV nepodporuje zmíněný kodek. 

Aktualizace: YouTube odstranil původní tweet ze svého profilu a napsal, že Apple TV bude podporovat 4K přehrávání velmi brzy. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim