Je lepší investovat do P2P nebo do akcií na míru? sponzorovaný článek

Je lepší investovat do P2P nebo do akcií na míru? [sponzorovaný článek]
2020-09-21T14:59:36+02:00
• 21. 9. 2020

Moderní technologie a alternativní přístupy nabouraly řadu zvyklostí ve finančním světě. Jednou z takových alternativních investic jsou například P2P půjčky, které umožňují obejít klasické instituce s jejich nároky a poplatky.

Příkladem P2P platformy je například český Bondster, který funguje v podstatě jako tržiště a prostředník mezi poskytovateli půjček a investory. Můžete zde své volné peníze investovat do půjček podle svých kritérií, např. nejvyššího výnosu, typu půjčky apod.

Investice

Výrazným rysem Bondsteru je snaha o lepší zajištění půjček, kterým chce zaujmout opatrnější investory. Jak toho Bondster dosahuje:

  • Část půjček je zajištěná nemovitostmi nebo jiným majetkem
  • U části půjček zajišťuje zpětný odkup v případě nesplácení

Po spárování vaší investice s konkrétní půjčkou se o vše postará provozovatel platformy. Splátky i s úrokem získáváte přímo od Bondsteru. Garance a pojistky jsou mezi investory vítaným parametrem, neboť určité procento neplatících dlužníků je v tomto segmentu běžnou realitou. Na druhou stranu, lze půjčováním peněz dosáhnout zajímavého zhodnocení až 15 % ročně.

Portfolio na míru a profesionální správa aktiv

Láká vás spíše tradiční investování do cenných papírů? Za nevelké náklady si můžete nechat vytvořit a spravovat tzv. portfolio na míru.Toto má v repertoáru služba Portu, která nabízí dlouhodobé investování pomocí akcií a ETF. Skladbu portfolia a strategii si zvolíte sami na základě vašich osobních preferencí. O veškerou jeho správu se pak Portu stará za vás.Největší přidaná hodnota pro drobné investory je široká diverzifikace. S malým kapitálem těžko nakoupíte akcie po celém světě. Portu využívá koncept tzv. frakčních akcií. Díky nim lze nakoupit aktiva po celé planetě za zlomek nákladů. 

Investovat smysluplně s Portu lze již od 1000 Kč ZDE

Hlavní výhody:

  • Portu nastaví a spravuje investiční strategii dle vašich preferencí
  • Diverzifikované portfolio i s malým kapitálem

Tyto platformy jsou vhodné zejména pro začínající nebo pasivní investory, kteří ochotně zaplatí profesionálům za správu portfolia. Výhody Portu převažují i při investování s opravdu malým kapitálem. Začít můžete s pouhou tisícovkou a postupně navyšovat kapitál po malých částkách.

Inovace v technologiích nedokáží vždy garantovat lepší výnosy. Dokáží ale nabídnout rovný přístup do segmentů, které dříve náležely jen movitým jedincům. Příkladem jsou právě P2P půjčky, které otevírají široké možnosti odvážnějším investorům bez nároku na milionový kapitál a zázemí.

Portfolia na míru zase zaplňují mezeru mezi spořením v bance a akciemi. K dlouhodobému investování do cenných papírů se tak mohu dostat i lidé, kteří nevlastní mnoho volných prostředků nebo nemají důvěru ve vlastní investiční úsudek.

Investování na Portu není bez rizika. Historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

Vyzkoušejte portfolio na míru nebo investice do P2P.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat