Samsung zřejmě „zabije“ Note, štaci převezmou dvě řady

Samsung zřejmě „zabije“ Note, štaci převezmou dvě řady
2020-08-28T16:30:21+02:00
• 28. 8. 2020

Zdroj: Samsung

Společnost Samsung by brzy měla provést velké oživené svých stěžejních zařízení. Samsung doposud představil tři varianty řady Galaxy S20 – S20, S20+ a S20 Ultra. Naopak nedávno byla představena dlouho očekávaná řada Note 20 – přesněji Note 20 a Note 20 Ultra.

Samsung zřejmě ukončí modelovou řadu Note

Podle posledních zpráv, nástupce Galaxy S20, označovaný jako Galaxy S21, dorazí s populárním S-Pen. Nutno ale poznamenat, že pouze u varianty Ultra. Nová řada S21 by měla dorazit v první polovině příštího roku. 

Model Galaxy S21 je údajně označován jako Unbound s variantami M1, N2 a O3. S-Pen pak s největší pravděpodobností dorazí s modelem O3. Dává to zatím smysl, protože Samsung ještě nepotvrdil, že by příští rok dorazil Note 21. 

Samsung

Zdroj: GSMArena

Kolují tedy informace o tom, že by řada Note mohla zcela zaniknout a její štaci by převzal právě Galaxy S21 Ultra a Galaxy Z Fold 3 s podporou S-Pen. To by v praxi znamenalo, že by jihokorejský výrobce představil v první polovině 2021 Galaxy S21, přičemž Galaxy Z Fold / Z Flip ve druhé polovině. 

Díky pokroku v rámci hromadné výroby UTG (Ultra Thin Glass) má Samsung možnost vyrábět 600 tisíc skládacích displejů za měsíc. Do konce roku má pak v plánu vyrábět milion kusů za měsíc. Pravdou ale je, že Samsung nemusí nutně prodávat tolik skládacích telefonů, jako například u řady Note. U skládacích telefonů má vysokou marži, která by mohla v budoucnu potenciálně vyrovnat nižší počet jednotek. Očekává se také, že i Galaxy S21 zaznamená prodejní nárůst. 

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat