reklama

Messenger získává bezpečností vylepšení po vzoru WhatsApp

Messenger získává bezpečností vylepšení po vzoru WhatsApp
2020-07-24T09:35:45+01:00
• 24. 7. 2020

Zdroj: Facebook

V říjnu minulého roku dostala aplikace WhatsApp další úroveň zabezpečení. V nastavení je možné aktivovat biometrické zabezpečení, kdy ke spuštění aplikace je nutné provést ověření pomocí čtečky otisků prstů. Takže ani když necháte mobil na stole a je stále odemknutý, nikdo se nedostane do konverzací bez otisku. Nyní se podobná funkce dostává do aplikace Messenger.

Messenger a biometrika

Zatímco u WhatsApp je zabezpečení dostupné i pro Android, Messenger dostává takovou funkci jen pro iOS. Konkrétně jsou podporované obě možnosti na iPhonech. Můžete tak využít FaceID (sken obličeje) na novějších modelech, nebo TouchID (otisk prstu). Facebook uvádí, že nic z tohoto zabezpečení není ukládáno na servery. Ostatně to není ani možné, když to limituje sám Apple.

115967915 344729283355732 2155824486613695550 n 1536x950x

Zdroj: Facebook

Pro aktivaci této novinky stačí kliknout na profilovou fotografii a následně zvolit soukromí. Zde najdete možnost pro uzamčení aplikace pomocí biometriky. Lze si také nastavit, kdy má dojít k uzamčení. Nabízí se například okamžitá možnost, kdy stačí odejít z aplikace. Případně lze zvolit časový limit až jednu hodinu po odchodu z aplikace.

Facebook uvádí, že tato novinka bude dostupná i pro Android. Bohužel není stanoven pevný termín, společnost jen uvádí, že se tak stane v následujících měsících. Není jasné, proč dojde k takovému zdržení, když může využít nativní součást Androidu pro tento typ zabezpečení.

Zdroje: messengernews.fb.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim