reklama

Google „Palkia“ má dva displeje a ChromeOS

Google „Palkia“ má dva displeje a ChromeOS
2020-07-23T19:45:02+01:00
• 23. 7. 2020

Zdroj: androidpolice.com

1

Google stále nezapomněl na svůj operační systémem ChromeOS. Postupem času dostává drobné vychytávky i poměrně zásadní funkce. Většinou tento systém najdeme na noteboocích s upravenými a mnohdy nižšími specifikacemi, byť se na trhu najdou i top modely. Google sám o sobě občas vydá zařízení pod vlastní značkou, přičemž ne vždy se nabízí běžný notebook. Už jsme zde měli tablet nebo konvertibilní zařízení. Nyní to vypadá na nový typ.

„Palkia“

O novém zařízení s kódovým označením „Palkia“ se dozvídáme díky samotnému zdrojovému kódu, respektive díky vývojářům. Vzhledem k tomu, že se jedná o open source a vše je veřejné, občas se podaří zachytit informace o chystaných novinkách. V tomto případě „Palkia“ má nabídnout dva displeje.

Skoro bychom mohli říci, že se zařízení pravděpodobně podobá zařízení Surface Duo od Microsoftu, které je vybaveno systémem Android. Bohužel vývojáři nejsou nějak moc konkrétní, jen popisují komplikace při vývoji zařízení se dvěma displeji, přičemž mezi funkcemi najdeme možnost deaktivovat jeden displeje.

palkia 1402x897x

Zdroj: chromium-review.googlesource.com

Samotné zařízení je zřejmě jen prototyp a ještě nemusí znamenat, že se dočkáme oficiálního představení. Vývojáři jen mohou pracovat na podpoře takového typu, aby ostatní výrobci mohli nabídnout ChromeOS zařízení s lepší podporou a nemuseli vše řešit sami. Otázkou je, jestli „Palkia“ má dva kompletní displeje, nebo jeden je menší nad samotnou klávesnicí. Teoreticky si Google může pohrávat s menším displejem navíc ve stylu některých zařízení od Applu.

Zdroje: androidpolice.com, chromium-review.googlesource.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

24. 7. 2020, 4:55

Vidím že LG s dual displejem rozhýbal nový trend.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim