reklama

Gmail projde zásadní proměnou pro G Suite uživetele

Gmail projde zásadní proměnou pro G Suite uživetele
2020-07-16T09:59:07+01:00
• 16. 7. 2020

Zdroj: Google

Gmail nedávno získal podporu Google Meet, tedy hlubší integraci videokonferencí. To jsme ale nečekali, co se chystá. Google oficiálně oznámil, že služba a aplikace projde poměrně zásadní proměnou, která rozšíří funkce Gmailu a v podstatě se z něj stane komplexní pracovní prostředí, díky kterému nebude potřeba používat několik aplikací a služeb.

Gmail v novém

Do služby Gmail nově zamíří komplexnější služby. Kromě dřívější integrace video hovorů zde uživatelé najdou chat, soubory a úkoly. Dá se říci, že e-maily jako takové budou jen čtvrtinou možností v novém Gmailu. Vzhledem k integraci Google Chat budou k dispozici i místnosti, kde se nabídne běžná komunikace, sdílení souborů a také úkolů. Níže můžete vidět ukázku pracovního prostředí.

3 docs side by sidemax 2000x2000 2000x1250x

Zdroj: Google

Změny se dotknou i mobilních aplikací, kde v dolní části budou čtyři záložky. První zastupuje e-maily, dále je k dispozici chat, místnosti a video hovory. Google vše upravil k tomu, aby byla práce jednodušší a uživatelé nemuseli mít spuštěno několik aplikací, případně stránek v prohlížeči.

ezgif 4 ec7c2f2fb232 201x350x

Zdroj: Google

Kromě toho došlo na další úpravy, například v rámci bezpečnosti u Google Meet integrace. Všechny tyto novinky se mají týkat uživatelů G Suite, tedy placené verze. Dle vyjádření Google jsou novinky jen pro tyto účty a neobjeví se u běžných účtů, aspoň prozatím.

Zdroje: cloud.google.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim